19.04.2017, 13:48

Mládež má prednosť. Na RTVS bude namiesto finále ligy v priamom prenose zápas Slovenska s Ruskom na MS 18

Televízia uprednostnila mladých reprezentantov pred finále Tipsport ligy.

Mládež má prednosť. Na RTVS bude namiesto finále ligy v priamom prenose zápas Slovenska s Ruskom na MS 18
Zdroj: TASR/ ilustračný obrázok

Vzhľadom na kolíziu dvoch dôležitých hokejových zápasov sa RTVS po dohode s riadiacim orgánom najvyššej hokejovej súťaže spoločnosťou Pro-Hokej rozhodla vo vysielaní Dvojky uprednostniť štvrťfinálový zápas našej reprezentácie do 18 rokov proti Rusku. Priamy prenos sa na Dvojke začína vo štvrtok o 17:15. 

Vo štvrtok od 18:00 je na programe štvrté finále slovenskej hokejovej ligy medzi Nitrou a Banskou Bystricou, o pol hodinu skôr nastúpi slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov na turnaji majstrovstiev sveta v Poprade vo štvrťfinále proti Rusku. 

Zápasy Slovenska na majstrovstvách sveta sú na Dvojke populárne, najsledovanejší zápas v sobotu proti Kanade priniesol stanici rating takmer 5 percentuálnych bodov a vyše 11% podiel sledovanosti. Prvý zápas Slovenska na turnaji vo štvrtok 13: apríla musela televízia dovysielať na Jednotke kvôli povinnosti vysielať na druhom programe Európsku ligu vo futbale. 

Cez prestávky štvrťfinálového duelu na MS U18 bude televízia vysielať štvrtý zápas finále play-off slovenskej ligy medzi Nitrou a Banskou Bystricou a ak vo finále play-off padne gól, vstúpi do finálového duelu, a sprostredkuje gólovú situáciu. Po skončení zápasu na MS U18 bude pokračovať priamy prenos zo štvrtého zápasu finále play off Tipsport ligy.

„Táto situácia je príkladom toho, že niekedy je potrebné prijať rozumný kompromis. RTVS to víta a oceňuje tento fair play prístup, čo je základný fenomén športu,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

„Verím, že tento krok, ktorým sme vyšli v ústrety budúcim slovenským hokejovým hviezdam, im pomôže v hokejovom raste a zvyšovaniu ich popularity medzi našimi tipsportligovými fanúšikmi,“ povedal Richard Lintner, riaditeľ Pro-hokej, a.s., ktorá riadi slovenskú súťaž.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.