19.04.2017, 16:00

RTVS štartuje Záhady tela. Nová šou otestuje vedomosti celebrít

Rolu moderátora si prvý raz vyskúša herec Marián Miezga.

RTVS štartuje Záhady tela. Nová šou otestuje vedomosti celebrít
Zdroj: RTVS

Novú zábavno-súťažnú šou Záhady tela odštartuje Jednotka v sobotu 22. apríla o 20:25. Licencovaný formát s originálnym názvom Body Talk bude mať jedenásť častí a vystrieda v sobotňajšom prime time úspešnú folklórnu šou Zem spieva, ktorá dospela na začiatku apríla do finále.

Záhady tela sú rodinným vedomostným kvízom, ktorý obsahuje informácie, zábavné fakty, ale aj prekvapivé mýty o ľudskom tele. Diváci si môžu otestovať, koľko toho o ľudskom tele vedia a dozvedia sa aj nové informácie.

Každá časť pozostáva zo šiestich súťažných kôl, kde otestuje moderátor vedomosti súťažiacich celebrít. Súperiť budú dve celebritné dvojice a správnu odpoveď má možnosť tipovať aj publikum. Prvými celebritnými súťažiacimi budú Kristína Farkašová, Anna Šišková, Vladimír Kobielsky a Richard Stanke.

Zdroj: RTVS

​Do moderátorského kresla sa posadí herec Marián Miezga, pre ktorého to bude moderátorská premiéra. „Formát zábavno-vedomostného kvízu ma oslovil, veľmi ma baví a to bol dôvod, prečo som do toho šiel. Ľudské telo je pre mňa naozaj záhadou a sám sa o ňom chcem dozvedieť viac,“ povedal Miezga pre RTVS. „Na projekt som sa špeciálne pripravoval, dokonca som si kúpil knihu o ľudskom tele. Otázky a odpovede som si čítal takmer nonstop a tiež som prešiel čítacími a kamerovými skúškami,“ doplnil.

​"Netradičných" moderátorov si verejnoprávna televízia vybrala aj pri šou Zem spieva, kde stavila na trojicu mladých ľudí z projektu S Hudbou Vesmírnou, ale napríklad aj pri vedomostnej šou Čo ja viem. V kresle moderátora sa prekvapivo objavil športový komentátor Marcel Merčiak. V oboch prípadoch sa ukázalo, že to bola správna voľba.

V Záhadách tela budú celebritné dvojice tipovať správne odpovede na otázky ako: Spôsobuje pád na kostrč slepotu? Zmierňujú zvýšené dávky vitamínu C príznaky chrípky? Ak chcete schudnúť, je lepšie zjesť niečo sladké, alebo osolený chlieb? Prečo pokožka sčervenie, keď ju spáli slnko? Konzumácia vajec zvyšuje mužskú potenciu – je to fakt, alebo mýtus?

"Odpoveď sa všetci dozvedia z dokrútky, kde lekárka divákom ozrejmí, ktorá odpoveď je správna a jednoduchou formou vysvetlí, prečo je to tak. Táto šou má vyzbrojiť divákov kľúčovými vedomosťami o ľudskom tele, ktoré sa dozvedia zábavnou, zrozumiteľnou formou," hovorí o novej šou Juraj Kadáš, PR manažér RTVS.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.