Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.09.2021, 11:15

Netflix investuje pol miliardy eur do obsahu v nemčine

Spoločnosť zároveň otvorila novú pobočku v Berlíne.

Netflix investuje pol miliardy eur do obsahu v nemčine
Zdroj: Unsplash/Mollie Sivaram

Netflix oznámil, že chce do roku 2023 investovať pol miliardy eur (590 miliónov USD) do obsahu v nemčine. Nové tituly by mali byť vyprodukované v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku.

Americká spoločnosť zároveň minulý týždeň otvorila novú kanceláriu v Berlíne za prítomnosti spoluzakladateľa firmy Reeda Hastingsa. Fungovať má pre všetky tri spomínané krajiny. Cieľom pobočky je zintenzívniť spoluprácu s lokálnymi filmármi a produkčnými partnermi v nemecky hovoriacich krajinách.

Z plánovaných investícií by sa malo vyprodukovať 80 lokálnych seriálov, filmov a zábavných programov. Pôvodná tvorba Netflixu patrí medzi prednosti streamovacej služby, ročne preto spoločnosť vyčleňuje na vlastné produkcie približne 17 miliárd dolárov. Aktuálne sa jej to vyplatilo aj na odovzdávaní cien Emmy. Dokopy získal Netflix jedenásť sošiek, ktoré sa považujú za "televízne Oscary".

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.