Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.05.2017, 00:00

Mika využil v RTVS päť rokov naplno

Novozvolený generálny riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák exkluzívne v rozhovore pre Hospodárske noviny.

Mika využil v RTVS päť rokov naplno
Zdroj: ČT

Petr Dvořák, riaditeľ Českej televízie, hovorí o tom, ako vníma slovenský televízny trh a RTVS. Novou situáciou je preňho aj téma neetického šírenia stanice u nás.

Ak sa na Slovensku hovorí o Českej televízii, je to vždy pozitívne, v zmysle veľmi kvalitnej programovej štruktúry, ktorá je určená pre široké spektrum divákov. Akú radu by ste dali nášmu novému riaditeľovi RTVS, aby dosiahol tú istú úroveň?

Žiadny manažment nemôže robiť zázraky, ale musím povedať, že podľa môjho názoru existujúce vedenie RTVS na čele s Václavom Mikom využilo svojich päť rokov naplno. Moja rada by teda bola úplne jednoduchá, pokračovať v tom, aké trendy nastavili, a nestratiť na tejto dlhej trati dych.

Ako vy vnímate RTVS z Česka, možno aj slovenský televízny trh?
Ak by som sa chcel držať tých všeobecne platných kritérií pre hodnotenie média verejnej služby, ako sú relevantnosť, sledovanosť, dôveryhodnosť, potom je to v prípade RTVS v posledných rokoch jednoznačne veľmi dynamický a pozitívny vývoj. Pokiaľ viem, RTVS je v súčasnosti jediná stanica vo voľnom šírení, ktorej podiel rastie. Zároveň sa významne zvýšila jej dôveryhodnosť.

Minulý rok na Slovensku rezonovala otázka výšky koncesií. Momentálne sa ich výška pohybuje na úrovni 4,64

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.