18.05.2017, 13:54

RTVS predstavuje: Nový denný regionálny magazín Ahoj Slovensko

Na obrazovku Dvojky prichádza nový regionálny magazín z banskobystrického a košického štúdia RTVS.

RTVS predstavuje: Nový denný regionálny magazín Ahoj Slovensko
Zdroj: RTVS

Dvojka RTVS prináša od pondelka 22. mája na nový denný regionálny magazín pod názvom Ahoj Slovensko. Vysielať sa bude naživo  počas pracovných dní od 17.45 do 18.30 h zo štúdií RTVS v Košiciach a Banskej Bystrici. Hodinový blok regionálneho vysielania odštartuje už o 17:30 Správami RTVS z regiónov. Vysielania zo stredného a východného Slovenska sa budú pravidelne striedať každý deň.

Ahoj Slovensko predstaví život v slovenských regiónoch - kultúrne, spoločenské a regionálne novinky, zároveň  prinesie do denného regionálneho vysielania dokumentaristický rozmer s časovým presahom. „Našou ambíciou je divákom priniesť to naj zo slovenských regiónov, informovať ich o aktuálnom regionálnom dianí a tiež im predstaviť zaujímavých ľudí, ktorí sú spätí s dianím v našich regiónoch. Verím, že sa nám vďaka Ahoj Slovensko podarí posilňovať záujem o bohatstvo a krásu slovenských regiónov,“ uviedla kreatívna producentka projektu Ingrid Blichová.

Ahoj Slovensko prinesie do televízneho vysielania RTVS obsah z oblasti regionálnej kultúry, turizmu, ale aj aktuálnych informácií zo života regiónov. Bude sa vysielať naživo z nového štúdia, s novou televíznou grafikou a s novými moderátormi. Magazín prinesie pravidelné rubriky ako napr. Dnešná téma s hosťom v štúdiu, s ktorým diváci budú mať možnosť priamo komunikovať, Aktuálne z regiónov, Tu a Teraz a rubriky ako Ahoj talent, Ahoj lokalita či Z regionálnych archívov.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.