Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.05.2017, 12:53

HBO uvedie v celosvetovej premiére nové časti seriálu Twin Peaks. Pozrite si zábery z prvých častí

Nové diely kultového seriálu budú mať premiéru od pondelka 22. mája.

HBO uvedie v celosvetovej premiére nové časti seriálu Twin Peaks. Pozrite si zábery z prvých častí
Zdroj: HBO

Osemnásťdielny limitovaný seriál Twin Peaks z produkcie Showtime bude uvedený v celosvetovej premiére na HBO a HBO GO v pondelok 22. mája 2017 vo všetkých európskych teritóriách, kde HBO vysiela, teda i na Slovensku.

V pondelok 22. mája odvysiela HBO prvé dve časti, o týždeň 29. mája ďalšie dve časti seriálu. Nasledujúce pondelky už bude vysielať po jednej časti. Na HBO GO budú 22. mája k dispozícii prvé štyri časti naraz. HBO3 bude vysielať premiérové časti vždy v pondelok o 23:00 ihneď po premiére na HBO.

​​HBO3 odvysiela v noci z nedele 21. na pondelok 22. mája o 03:00 ráno (zároveň s premiérou v USA) filmový prequel k seriálu. Na začiatku sa všetko točí okolo vyšetrovania vraždy nočnej servírky Teresy Banksovej v mestečku Deer Meadow v štáte Washington. Prípad vedú agenti FBI Chet Desmond a Sam Stanley, lenže keď Desmond nájde tajomný kľúč k vražde, nevysvetlitelne zmizne. Príbeh pokračuje v neďalekom mestečku Twin Peaks o rok neskôr a sleduje posledný týždeň života Laury Palmerovej, búrlivej tínedžerky, ktorá mala súčasne dvoch partnerov - horkokrvného rebela Bobbyho Briggsa a tichého motorkára Jamesa Hurleyho.

V očakávanom pokračovaní seriálu sa objavia herci z pôvodného seriálu, a to vrátane Kylea MacLachlana v úlohe zvláštneho agenta FBI Dala Coopera. Nové pokračovanie seriálu sa odohráva 25 rokov po tom, čo malebným mestečkom na severozápade USA otriasla šokujúca vražda kráľovnej krásy Laury Palmer. V hlavných úlohách sa predstavia Kyle MacLachlan, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Sheryl Lee a Everett McGill.

​Twin Peaks je považovaný za jeden z najzásadnejších seriálov v novodobej histórii. Pre generáciu X, ale nielen pre ňu, je 18 dielny seriál Twin Peaks doslova udalosťou. Napísali a produkovali ho Mark Frost a David Lynch, ktorý všetky časti rovnako aj režíroval, a to nakoniec rovnako ako dve série legendárneho, prelomového a dodnes fascinujúceho seriálu Mestečko Twin Peaks z rokov 1990 a 1991.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.