Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
24.05.2017, 14:52 Aktualizované dňa 24.05.2017 o 16:27

Pomáhať a chrániť v praxi. Polícia z facebooku mazala kritické komentáre

Policajný pes prehliadal školákov, hľadal u nich omamné látky.

Pomáhať a chrániť v praxi. Polícia z facebooku mazala kritické komentáre
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

"KONTROLA V ŠKOLE. V týchto chvíľach sme na jednej bratislavskej škole, kde vykonávame preventívnu prehliadku na omamné a psychotropné látky. V hlavnej úlohe 6-ročná fenka nemeckého ovčiaka Kandy z chovnej stanice PZ. Video zverejníme neskôr," pod týmto statusom s obrázkom z akcie policajného zboru na jednej z bratislavských stredných škôl sa dnes strhla vášnivá diskusia na najpopulárnejšej sociálnej sieti.

Post patrí k najvirálnejším, aké za krátky čas od spustenia správcovia policajnej fanpage na Facebooku publikovali. Má stovky reakcií, zdieľaní a komentárov. Niektoré boli podľa používateľov vymazané a kritickí používatelia zablokovaní. Slováci na sociálnej sieti posielali policajtov so psami za politikmi, upozorňovali na postupnú dekriminalizáciu mäkkých drog v Západnej Európe a severnej Amerike, iní zas postup polície obhajovali. 

Na status polície reagovala aj opozičná SaS:

Niekoľko hodín po zverejnení statusu zvolala mimoriadny brífing strana SaS, ktorá ostro kritizovala tento útok.

Podpredseda SaS Ľubomír Galko ostro kritizoval postup šéfa polície Tibora Gašpara, ktorého opätovne vyzval k odstúpeniu zo svojej funkcie.

Galko tento útok spojil s tým, že včera odmietol Gašpar výzvu organizátorov protikorupčného pochodu, aby prišiel na diskusiu na strednú  školu. "Akoby nám chceli povedať: Nebrnkajte nám po nose, lebo my vám zo života spravíme peklo."

Tímlíder SaS pre školstvo Branislav Ghröling je presvedčený, že takéto zastrašovanie detí ničomu nepomáha.

"Toto je úspech? Prísť a vystrašiť deti počas vyučovania, a potom sa tým chváliť na sociálnej sieti? Čo týmto polícia sleduje a čo týmto vyrieši? Aké sú konkrétne výsledky toho zásahu? Proti drogám sa bojuje úplne inak a vedia to všade vo svete. Zaujíma ma, čo sa stane, ak u žiaka takto náhodne nájdu drogu. Nemyslím si, že takáto demonštrácia moci ho odradí od nevhodného správania."

Polícia Slovenskej republiky cez svoj facebookový profil informuje o rôznych aktivitách strážcov zákona, dnes postujú okrem iného príspevky zamerané na výcvik a použitie policajných psov a koní. 

Video zo zásahu na strednej škole zatiaľ na stránke nie je uverejnené. 

Polícia je na Facebooku niekoľko mesiacov, jej oficiálny profil má zatiaľ viac, ako 30-tisíc fanúšikov. Správcovia komunikujú pátranie po hľadaných osobách, zatýkanie hľadaných, či rubriku Pirát týždňa, v ktorej uverejňujú rýchlostné rekordy šoférov pristihnutých dopravnou hliadkou.

O práci s fanpage Policajného zboru hovoril jeden z jeho správcov, bývalý novinár David Púchovský, nedávno na záver jedného z podcastov (diskusia o téme začína v čase 27:34.)

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.