Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.06.2017, 11:54 Aktualizované dňa 07.06.2017 o 19:23

VIDEO: Kaliňák poprel, že povedal známu vetu. Ako ju vyslovil v skutočnosti?

Minister vnútra Robert Kaliňák sa dnes dostal do ostrého sporu s novinármi po skončení zasadnutia vlády. Dôvodom bolo jeho vyjadrenie z januára tohto roka, že "korupcia na najvyšších miestach neexistuje." Minister v niekoľkominútovej hádke neustále opakoval, že tieto slová nepovedal. Novinári tvrdili opak

"Povedal som slovíčko neexistuje na najvyšších miestach? Výborne. Chcete uzavrieť nejakú stávku so mnou v tejto súvislosti?" vyzval Kaliňák. Novinári okamžite reagovali. "Povedali ste to pán minister, veď je to na nahrávke a hrali ju v pondelok v správach," reagovala redaktorka Denníka N Monika Tódová.

Kaiňák potom vysvetľoval, že on tvrdil, že sa korupcia nezhoršuje. Po pár minútach Kaliňák odpovedal na otázku, prečo sa drží tejto funkcie za každú cenu. 

"Ja sa tej funkcie vôbec nedržím, ale keď som dostal mandát od 350-tisíc ľudí, tak sa ho snažím vykonávať čo najlepšie," dodal Kaliňák.

A čo presne povedal Kaliňá​k začiatkom januára o "korupcii na najvyšších poschodiach"?

"Pán redaktor, na to, aby sa stíhala korupcia na najvyšších poschodiach, by ju museli tí najvyšší predstavitelia páchať. Povedzte mi jeden príklad za minulý rok, kde na najvyšších poschodiach bola spáchaná korupcia, prosím, aspoň jeden. No, neviete, nestala sa. Ani vy tú informáciu nemáte, ani ja ju nemám," povedal minister vnútra v rozhovore. Viac si pozrite vo videu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.