Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
10.06.2017, 14:21

Mečiar bol v úzkych, debatu nezvládal. Od moderátora Dobšinského dostal viackrát slovné k.o.

Vladimír Mečiar sa dnes v debate RTVS s moderátorom Braňom Dobšinským dostal viackrát do úzkych. Známy moderátor sa na bývalého premiéra dôkladne pripravil, Mečiar sa ocitol viackrát v situácii, že sa nedokázal brániť otázkam Dobšinského a zmohol sa iba na protiútok.

V diskusii sa viackrát opakoval scenár, v ktorom Dobšinský argumentmi podkopal Mečiarove tvrdenie a bývalý premiér bez argumentov povedal "hlúposť".

Podráždené reakcie

"Ste vrah? Ste zločinec? Ste alkoholik?" podráždene reagoval bývalý trojnásobný premiér na otázky moderátora. Dobšinský Mečiarovi púšťal nahrávky a čítal rozhodnutia Ústavného súdu, ktorými vyvracal tvrdenia Mečiara, to bývalý premiér niekoľkokrát neuniesol.

​Mečiar v diskusii neustále opakoval, že pravda je na jeho strane a neakceptoval rozhodnutia Ústavného súdu.

"Právny a demokratický poriadok hovorí, že má rozhodovať podľa vedomia a svedomia a vy mi tu trepete nezmysly," povedal Mečiar. 

Nahrávka bývalého premiéra zahnala do kúta

Mečiar bol zahnaný viackrát do kúta. Napríklad, keď mu Dobšinský púšťal nahrávku z rozhovoru Lexu a vtedajšieho ministra vnútra Hudeka dokazujúcu, že sa táto dvojica dohovárala na ovplyvnení vyšetrovania zavlečenia Kováča mladšieho.

Ďalej ukazoval vyjadrenie Jaroslava Svěchotu, bývalého zástupcu šéfa SIS, ktorý vyhlásil, že Mečiar je ideový vodca zavlečenia. Mečiar na to dokázal reagovať iba slovami, že je to hlúposť. No lepšie argumenty nepredostrel.

Moderátorovi Dobšinskému opakoval, že on prišiel do relácie vysvetľovať dôvody, prečo jeho vláda udelila amnestie.

Prišlo aj na zvyšovanie hlasu

"Vy stále odbiehate niekam inam a hovoríte o nepodstatných veciach. My sme v tej dobe riešili tisíce rozhodnutí. Táto kauzička okolo amnestií nebola nič."

Mečiar pôsobil počas celej diskusie veľmi rozrušene, pri otázkach moderátora sa zmohol len na slovné roztržky a zvyšovanie hlasu. Bolo tak aj pri téme zmareného referenda z roku 1997, ktoré Mečiar obhajoval a tvrdil, že vláda pri ňom postupovala v súlade s Ústavou.

Moderátor chcel prejsť k zavlečeniu Kováča mladšieho, ale Mečiar zvýšil hlas a povedal, že chce hovoriť o amnestiách. Následne obvinil RTVS z manipulácií. "Myslíte za vašej vlády?" reagoval moderátor.

Pri záverečnom lúčení potom Mečiar obvinil RTVS z manipulovania verejnej mienky účelovými vyjadreniami.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.