Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.06.2017, 13:08

Poslanec SNS sa obul do Miku. Vytýka mu priestor pre Havrana, odvoláva sa na konšpiračný web

Farkašovský vychádzal z článku, ktorý našiel na internete. Stránka je však na zozname konšpiračných webov.

Poslanec SNS sa obul do Miku. Vytýka mu priestor pre Havrana, odvoláva sa na konšpiračný web

Michal Havran dnes zverejnil na svojom Facebooku informáciu, že poslanec Farkašovský vyrukoval na mediálnom výbore s informáciu, že mu Václav Mika dáva vo verejnoprávnej televízii priestor, hoci útočí na osobnosti slovenského národného života - Štúra a Vajanského.

Karol Farkašovský, podpredseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá a poslanec za SNS, sa vyjadril, že článok Michal Havran sa pustil do slovenských dejateľov: Štúr bol antisemita, Vajanský bol “zaprdený hlupák” našiel na portáli hlavnespravy.sk. Informoval o tom na dnešnom zasadnutí mediálneho výboru, kde sa primárne prerokovávala Výročná správa RTVS za minulý rok. Hlavnespravy.sk sa pritom nachádzajú na zozname konšpiračných webov, ktoré sú zverejnené na stránke konspiratori.sk s ratingom 7,9.

Tému otvoril Farkašovský dva dni pred voľbou nového generálneho riaditeľa RTVS, ktorého budú poslanci voliť v tajnom hlasovaní vo štvrtok 15. júna. Budúci šéf verejnoprávnej televízie a rozhlasu potrebuje na zvolenie nadpolovičnú väčšinu hlasov. Poslanci si budú vyberať z ôsmich kandidátov: Petra Abraháma, Richarda Dírera, Fedora Flašíka, Václava Miku, Jaroslava Rezníka, Michala Ruttkaya, Zuzany Ťapákovej a Stanislava Velitzkeho.

​Ak v prvom kole nezíska žiaden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu hlasov, najlepší dvaja postúpia do druhého kola, ktoré sa uskutoční o týždeň 22. júna. Kandidát, ktorý v druhom kole dostane viac hlasov, sa stane na najbližších 5 rokov generálnym riaditeľom RTVS.

Most-Híd už včera vyhlásil, že podporia Ťapákovú a Ruttkaya, Rezníka napriek snahe Smeru a SNS nepodporia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.