13.06.2017, 13:08

Poslanec SNS sa obul do Miku. Vytýka mu priestor pre Havrana, odvoláva sa na konšpiračný web

Farkašovský vychádzal z článku, ktorý našiel na internete. Stránka je však na zozname konšpiračných webov.

Michal Havran

Michal Havran dnes zverejnil na svojom Facebooku informáciu, že poslanec Farkašovský vyrukoval na mediálnom výbore s informáciu, že mu Václav Mika dáva vo verejnoprávnej televízii priestor, hoci útočí na osobnosti slovenského národného života - Štúra a Vajanského.

Karol Farkašovský, podpredseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá a poslanec za SNS, sa vyjadril, že článok Michal Havran sa pustil do slovenských dejateľov: Štúr bol antisemita, Vajanský bol “zaprdený hlupák” našiel na portáli hlavnespravy.sk. Informoval o tom na dnešnom zasadnutí mediálneho výboru, kde sa primárne prerokovávala Výročná správa RTVS za minulý rok. Hlavnespravy.sk sa pritom nachádzajú na zozname konšpiračných webov, ktoré sú zverejnené na stránke konspiratori.sk s ratingom 7,9.

Tému otvoril Farkašovský dva dni pred voľbou nového generálneho riaditeľa RTVS, ktorého budú poslanci voliť v tajnom hlasovaní vo štvrtok 15. júna. Budúci šéf verejnoprávnej televízie a rozhlasu potrebuje na zvolenie nadpolovičnú väčšinu hlasov. Poslanci si budú vyberať z ôsmich kandidátov: Petra Abraháma, Richarda Dírera, Fedora Flašíka, Václava Miku, Jaroslava Rezníka, Michala Ruttkaya, Zuzany Ťapákovej a Stanislava Velitzkeho.

​Ak v prvom kole nezíska žiaden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu hlasov, najlepší dvaja postúpia do druhého kola, ktoré sa uskutoční o týždeň 22. júna. Kandidát, ktorý v druhom kole dostane viac hlasov, sa stane na najbližších 5 rokov generálnym riaditeľom RTVS.

Most-Híd už včera vyhlásil, že podporia Ťapákovú a Ruttkaya, Rezníka napriek snahe Smeru a SNS nepodporia.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.