Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
24.09.2021, 10:45

Twitter zavedie funkciu prepitného celosvetovo. Platby bude prijímať aj v bitcoinoch

Používatelia môžu posielať peniaze autorom príspevkov, aby tak ocenili ich činnosť.

Twitter zavedie funkciu prepitného celosvetovo. Platby bude prijímať aj v bitcoinoch
Zdroj: Pixabay

Internetová sociálna sieť Twitter sa rozhodla rozšíriť funkciu, ktorá používateľom umožňuje jednoducho posielať peniaze autorom príspevkov, aby tak ocenili ich činnosť. Funkcia prepitného s označením Tip Jar (poháre na prepitné) bude novo dostupná celosvetovo a platby bude prijímať aj v bitcoinoch. Twitter to oznámil vo štvrtok. Firma tak chce držať krok s prevádzkovateľmi ako Patreon, ktorí funkciu tiež ponúkajú.

Twitter novú funkciu od mája testoval. Peniaze jej prostredníctvom mohli posielať všetci používatelia, prijímať ich však bola schopná iba skupina vybraných používateľov, ktorá zahŕňala napríklad novinárov, expertov a zástupcov neziskových organizácií. Táto skupina by sa však mala časom rozširovať.

Nová funkcia pridáva na profily niektorých používateľov malú ikonu s peňažným symbolom vedľa ikony sledovať. Zatiaľ sa bude zobrazovať len na smart telefónoch. O niekoľko týždňov pribudne aj na iných zariadeniach s operačným systém Android.

Kliknutím na ikonku sa ostatným používateľom otvorí ponuka platobných služieb, ktoré potom môžu využiť na poslanie peňazí majiteľovi profilu. Twitter sám posielanie peňazí nezabezpečuje.

Platby budú možné tiež v kryptomenách, ako je bitcoin. Podľa manažérky Twitteri zodpovedné za projekt Esther Crawford je to najlepšie riešenie pre regióny, v ktorých je ponuka bankových služieb slabá.

Twitter experimentuje aj s ďalšími inováciami, ktoré by podľa neho mali používateľom zabezpečiť väčšie bezpečie. Zavádza vylepšený filter nežiadúcich výrazov a tiež funkciu, ktorá môže automaticky blokovať účty podobné tým, ktoré už používateľ zablokoval. Po novom by malo byť tiež jednoduchšie nenápadne "prestať sledovať" niektoré profily. Firma tiež oznámila, že testuje funkciu, ktorá by používateľom umožňovala ukazovať na jej sociálnej sieti ich zbierky digitálnych aktív, unikátnych tokenov (NFT).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.