Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.06.2017, 14:15

Zem spieva boduje v zahraničí

Úspešný formát RTVS je medzi finalistami medzinárodnej súťaže Pitch & Play Live.

Zem spieva boduje v zahraničí
Zdroj: RTVS

Úspešný folklórny formát RTVS a spoločnosti NUNEZ NFE po úspechu u slovenských divákov boduje aj za našimi hranicami.

Komisia zložená z rešpektovaných televíznych expertov zaradila Zem spieva medzi troch finalistov medzinárodnej súťaže Pitch & Play Live. Informácie o finalistoch poskytla spoločnosť CEETV, súťaž je súčasťou medzinárodného televízneho veľtrhu NATPE v Budapešti.

Zem spieva sa podarilo uspieť v konkurencii ďalších 10 formátov zo 7 krajín, odborná komisia v zložení Samantha Ferguson (Banijay Rights), Jonathan Tuovinen (Rabbit Films), Elwin de Groot (Armoza Formats'€), Georgi R. Chakarov (CEETV) a Dann Novak (NATPE) nakoniec vybrala tri európske formáty, ktoré postúpili do finálového výberu. Popri Zem spieva sa do finále prebojovali slovinský program Start Up Slovenia televíznej spoločnosti POP TV a SuperYou! ruskej televízie NTV.

Každý z formátov bol posudzovaný na základe troch kritérií: originalita, univerzálnosť a medzinárodný televízny potenciál. Každý z členov komisie po posúdení uvedených kritérií hodnotil jednotlivé formáty na stupnici od 1 do 5, televízne formáty z najvyšším počtom bodov sa dostali do finálovej trojky.

Víťaza vyberú organizátori súťaže na medzinárodnom veľtrhu NATPE, ktorý sa koná od 19. do 22. júna v Budapešti.

Zdroj: RTVS

O formáte Zem spieva:

Veľkolepý folklórny projekt odštartovala verejnoprávna televízia 28. januára tohto roka. V programovej štruktúre jej vyhradila priestor v sobotňajšom prime time. Zem spieva pripravila pre RTVS spoločnosť Nunez NFE režiséra a producenta Petra Núñeza. Predtým, než sa RTVS rozhodla pre konkrétny formát, urobila si prieskum podobných zahraničných súťaží, nakoniec sa rozhodla pre vlastný  formát. V talentovej súťaži predvádzali svoje umenie súťažiaci vo folklórnom tanci, hudbe či speve. Išlo vôbec o prvý projekt tohto druhu v tak veľkolepom formáte naprieč celým Slovenskom a vo folklórnej téme.

RTVS celkom odvysielala desať častí, z toho dve semifinálové kolá a jedno finálové. Porota vybrala z kastingu 63 súťažiacich, ktorých rozdelila do siedmich samostatných základných súťažných kôl. RTVS dala priestor aj úplne novým moderátorským tváram. Netradične to boli hudobníci zo zoskupenia S Hudbou Vesmírnou. O celkovom víťazovi Zem spieva rozhodli diváci v priamom prenose v sobotu 8. apríla.

Zem spieva bol jedným z najdrahších projektov verejnoprávnej televízie. Priamo naň vyčlenila 700 tisíc eur (bez DPH), plus ďalšie nepeňažné náklady v hodnote 189 tisíc eur (bez DPH). Pre televíziu však bola šou jedným z hlavných ťahákov začiatku roka, ktorým chcela osloviť aj mladších divákov. Zámer sa RTVS vydaril, folklórna šou si divákov získala a aj udržala pri všetkých vydaniach šou. Každá časť bola najsledovanejším programom dňa mimo spravodajských relácií, Jednotka dosahovala trhové podiely cez 25 percent.

Zdroj: RTVS

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.