Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.06.2017, 10:32 Aktualizované dňa 20.06.2017 o 16:41

Je rozhodnuté. Novým šéfom RTVS bude Jaroslav Rezník

Poslanci dnes tajnou voľbou definitívne rozhodli o novom šéfovi RTVS.

Je rozhodnuté. Novým šéfom RTVS bude Jaroslav Rezník

Novým šéfom RTVS sa stal Jaroslav Rezník. V tajnej voľbe v parlamente získal 95 hlasov. Jeho konkurent Václav Mika dostal od poslancov 50 hlasov.

Hlasovali za neho kotlebovci
Rezník bol favoritom najmä Smeru a SNS, hlasovali za neho aj poslanci Kotlebovej ĽS NS. Funkčné obdobie začne Rezníkovi plynúť 2. augusta 2017.

Nie je to dobré," odpovedal poslanec Most-Híd František Šebej, ktorý Rezníka kritizoval za uzatvorenie zmluvy s propagandistickou agentúrou počas vypočúvania kandidátov na šéfa televízie.

Čo plánuje
Rezník počas verejného vypočutia pred poslancami popísal svoju víziu RTVS. V televízii plánuje zriadiť Trojku ako športový kanál s publicistickými presahmi a tiež multimediálny spravodajský portál. 

V prípade rozhlasu spomínal napríklad Rádio Patria, ktoré podľa neho musí byť prvým zdrojom informácií pre svoje publikum. Rezník by chcel zaviesť aj vzdelávací portál EDO. Viac o jeho plánoch sa dozviete v rozhovore Jaroslava Rezníka pre HNtelevíziu. Video bolo nahrávané pred prvým kolom volieb. 

"Úprimne ďakujem všetkým poslancom, ktorí mi dali veľmi silný mandát na vykonávanie funkcie generálneho riaditeľa RTVS," povedal Rezník.

Prácu súčasného manažmentu Rozhlasu a televízie Slovenska oceňuje a chce na ňu nadviazať.

"Budem sa zo všetkých síl snažiť, aby aj pod mojím vedením mohla RTVS hovoriť o období ďalšej kontinuity," skonštatoval. Rezník ako prvé plánuje stretnutie s Václavom Mikom, predsedom Rady RTVS Igorom Gallom a kontaktovať bude aj Ministerstvo kultúry SR.

Jaroslav Rezník sa narodil 12. júla 1966 v Ružomberku. Od roku 1993 pôsobil ako riaditeľ Regionálneho štúdia Slovenského rozhlasu (SRo) v Košiciach. V rokoch 1997-2005 bol ústredným, potom generálnym riaditeľom Slovenského rozhlasu (SRo) v Bratislave.

Vláda vymenovala Rezníka 4. apríla 2007 do funkcie generálneho riaditeľa Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR), ktorej sa ujal 5. apríla 2007.

Po legislatívnej zmene TASR zo štátnej príspevkovej organizácie na verejnoprávnu inštitúciu ho Správna rada TASR v apríli 2009 opätovne zvolila za generálneho riaditeľa TASR na päťročné funkčné obdobie.

Tento post obhájil a v januári 2014 ho Správna rada TASR opäť zvolila za generálneho riaditeľa TASR na ďalšie päťročné funkčné obdobie počnúc dňom 30. apríla 2014.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.