Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.06.2017, 16:16

O post bojoval tretíkrát. Rezník má s RTVS veľké plány

O post bojoval tretíkrát. Rezník má s RTVS veľké plány
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Boj o kreslo šéfa RTVS absolvoval už tretíkrát, no teraz z neho vyšiel ako víťaz. Jaroslav Rezník sa verejnoprávnym médiám venuje od roku 1993, kedy sa stal riaditeľom Regionálneho štúdia Slovenského rozhlasu v Košiciach.

Neskôr bol Rezník dve volebné obdobia šéfom Slovenského rozhlasu za vlád Vladimíra Mečiara aj Mikuláša Dzurindu. Od roku 2007 je šéfom Tlačovej agentúry Slovenskej republiky a súčasný mandát mu vyprší v januári 2019.

Novozvolený šéf RTVS ešte počas kampane popísal veľké plány. Chce obnoviť Trojku, ktorá už nebude iba športový, ale aj publicistický kanál.

Rezník sa počas kandidatúry ani po zvolení nevyhol kritike. Poslanci aj verejnosť mu vyčítali nadviazanie zmluvy s propagandistickou agentúrou Sputnik News. Po niekoľkých dňoch ale TASR od zmluvy odstúpila.

Financovať RTVS chce formou koncesionárskych poplatkov v kombinácii so zmluvou so štátom. "Koncesie sú dnes možno ťažkopádny, ale jediný model financovania skutočne nezávislý od štátu," povedal v rozhovore pre Stratégie.

Jaroslav Rezník v rozhovore popisuje svoje plány. Rozhovor bol natočený pred prvým kolom volieb

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.