Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.06.2017, 00:00

Kam bude smerovať Rezníkova RTVS

Jaroslav Rezník pozná fungovanie tlačovej agentúry, rozhlasu aj situáciu na mediálnom trhu. Ako si poradí s televíziou?

Kam bude smerovať Rezníkova RTVS
Zdroj: Peter Mayer

Do funkcie nového generálneho riaditeľa RTVS bol tento týždeň zvolený Jaroslav Rezník. Človek, ktorý roky pôsobí iba vo verejnoprávnych inštitúciách. Začínal v rozhlase, neskôr sa stal šéfom tlačovej agentúry – TASR, kde pôsobil s malou prestávkou od apríla 2007. V TASR prešiel obdobím digitalizácie – digitalizoval nielen archív tlačovej agentúry, ale aj obsah, ktorý agentúra poskytuje. Uviedol napríklad aj online televíziu Tablet.TV i agentúrny online portál Teraz.sk. V tejto súvislosti bol na jar tohto roka Rezník kritizovaný za to, že kým polovica portálu patrí TASR, ďalšia polovica portálu podnikateľovi Milošovi Juríčkovi a firme Assets Management. Miloš Juríček podniká s finančnou skupinou Slavia Capital.


Hospodárenie TASR
Ak si pozrieme Výročnú správu TASR z roku 2015 (Výročná správa TASR

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.