Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.06.2017, 00:00

Kam bude smerovať Rezníkova RTVS

Jaroslav Rezník pozná fungovanie tlačovej agentúry, rozhlasu aj situáciu na mediálnom trhu. Ako si poradí s televíziou?

Kam bude smerovať Rezníkova RTVS
Zdroj: Peter Mayer

Do funkcie nového generálneho riaditeľa RTVS bol tento týždeň zvolený Jaroslav Rezník. Človek, ktorý roky pôsobí iba vo verejnoprávnych inštitúciách. Začínal v rozhlase, neskôr sa stal šéfom tlačovej agentúry – TASR, kde pôsobil s malou prestávkou od apríla 2007. V TASR prešiel obdobím digitalizácie – digitalizoval nielen archív tlačovej agentúry, ale aj obsah, ktorý agentúra poskytuje. Uviedol napríklad aj online televíziu Tablet.TV i agentúrny online portál Teraz.sk. V tejto súvislosti bol na jar tohto roka Rezník kritizovaný za to, že kým polovica portálu patrí TASR, ďalšia polovica portálu podnikateľovi Milošovi Juríčkovi a firme Assets Management. Miloš Juríček podniká s finančnou skupinou Slavia Capital.


Hospodárenie TASR
Ak si pozrieme Výročnú správu TASR z roku 2015 (Výročná správa TASR

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.