Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.06.2017, 15:05

Texaská dráma pokračuje. Preacher sa v druhej sérii vydáva zachrániť samotného Boha

Seriálová adaptácia kultového komiksu sa opäť vracia na televíznu obrazovku.

Texaská dráma pokračuje. Preacher sa v druhej sérii vydáva zachrániť samotného Boha
Zdroj: AMC

Seriálová adaptácia kultového komiksu z 90. rokov sa po úspešnej prvej sérii opäť vracia na televíznu obrazovku. Premiérové časti dramatického seriálu Preacher ponúknu akciu, no nebudú chýbať ani milostné zápletky.

Divákov druhej série čakajú mysteriózne, až temné scény plné napätia. Boh totiž zmizol a s ním aj svetová rovnováha medzi dobrom a zlom, a to znamená jediné – boj medzi nebom a peklom sa môže začať.

Očakávanú druhú sériu seriálu Preacher uvedie stanica AMC, v originálnom znení s titulkami, vo štvrtok 29. júna o 22. hodine, a to hneď dvoma časťami za sebou. K prvej sérii sa vráti AMC v sobotu 24. júna, kedy od 22. hodiny odvysiela maratón celej série.

Za záchranou toho Najvyššieho

Nájsť Boha nebude jednoduché. Traja priatelia sa budú musieť vysporiadať so zákernými tajnými agentami, svätými zabijakmi aj nezastaviteľným zloduchom z pekla. V trinástich častiach sa opäť predstavia kazateľ z malého mesta s nadprirodzenými schopnosti Jesse Custer, jeho ostrieľaná bývalá priateľka Tulip, storočný upír Cassidy a tajomná postava, ktorá sa predstaví hneď v úvode.

Zdroj: AMC

Nebe, peklo, kazateľ

Nadprirodzené schopnosti, netradičné ľudské osudy, ale tiež temná komediálna dráma. Presne taká bola úspešná prvá séria seriálu Preacher. Hlavná postava, Jesse, bol v priebehu desiatich častí ovládaný tajomnou silou, vďaka ktorej získal zvláštne schopnosti. Na svojej ceste sa spojil so svojou drsnou ex-priateľkou Tulip a írskym vandrákom Cassidym. Spoločne sa tak ocitli v šialenom svete, ktorý je obývaný postavami z neba a z pekla a všetkým, čo sa nachádza niekde medzi týmito dvoma protipólmi. Nechýbali ani stretnutia s démonmi a anjelmi.

Zdroj: AMC

Partneri vo filme aj v realite

Kazateľa s nadprirodzenými schopnosťami Jesseho Custra si zahral Dominic Cooper, ktorý sa už objavil napríklad po boku Maryl Streep, Keiry Knightley, Colina Firtha, Jamese McAvoye alebo Rebeccy Hall. Že sa Custrovi herecky darí, dokazuje aj jeho obsadenie do celovečerného trháku Warcraft: Prvý stret. Vo fantastickom príbehu založenom na počítačovej hre stvárnil Cooper kráľa Llanea. Jeho manželku si zahrala Ruth Negga, tá istá herečka, ktorá v seriáli Preacher hrala Jesseho priateľku Tulip. Je otázne, či za to môže opakované obsadzovanie do rolí milencov alebo spoločný čas strávený počas natáčania, ale medzi Cooprem a Neggou pravdepodobne preskakujú iskry nielen na televíznych obrazovkách a plátnach kín.

Zdroj: AMC

Jeden režisér nestačí

Hoci seriál vznikal hlavne pod taktovkou Sama Catlina, ktorý sa od podieľal aj na celosvetovo obľúbenej show Breaking Bad, doplnili ho ďalší dvaja fenomenálni režiséri Seth Rogen a Evan Goldberg. Tí už tiež majú za sebou veľa spoločných projektov. Jedným z nich bol trhák s rodinkou Simpsonovcov, z ďalších projektov to boli napríklad show Future Man alebo film Interview.

O seriáli Preacher
Výkonná produkcia: Seth Rogen, Evan Goldberg a Sam Catlin (režiséri). Catlin, Rogen, Goldberg a James Weaver (produkčná spoločnosť Point Grey Pictures), Neal H. Moritz a Ori Marmur (produkčná spoločnosť Original Film)

Hlavné hviezdy seriálu: Dominic Cooper (Jesse Custer), Ruth Negga (Tulip), Joseph Gilgun (Cassidy), Ian Coletti (Eugene/Arseface), Graham McTavish (The Saint of Killers), Pip Torrens (Herr Starr), Julie Ann Emery (Lara Fatherstone).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.