Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.06.2017, 09:48

Facebook začne v spolupráci s Hollywoodom nakrúcať vlastné seriály

Pripravuje sa seriálová dráma aj herné show.

Americký prevádzkovateľ sociálnej siete Facebook rokuje s hollywoodskymi štúdiami o nakrúcaní vlastných programov televízneho typu.

Pripravuje sa seriálová dráma "Strangers" (Cudzinci) a herné show. Jednotlivé diely spoločnosť odvysiela postupne, nedá ich k dispozícii všetky naraz ako to robia firmy Netflix a Amazon. Jedna epizóda má stáť až tri milióny dolárov, cieľovou skupinou sú mladí ľudia medzi 13 a 34 rokmi. Informoval o tom denník The Wall Street Journal.

Ide o ďalší krok v dlhodobom vývoji služby, ktorá pôvodne umožňovala vysokoškolákom prezerať si vzájomne fotografie. Na tohtoročnej aprílovej výročnej konferencii oznámil generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg, že sa spoločnosť plánuje novo zamerať tiež na technológiu známu ako rozšírená realita. Nová aplikácia pre mobilné telefóny umožní užívateľom napríklad vytvoriť trojrozmerné scény z dvojrozmernej fotografie.

Výrobu vlastných seriálov začala minulý týždeň aj firma Apple.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.