Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.06.2017, 17:18

Blíži sa premiéra siedmej série Hry o tróny. V Karlových Varoch sa môžete odfotiť na Železnom tróne

Nová séria odštartuje 17. júla , predtým čaká fanúšikov maratón predchádzajúcich sérií.

Blíži sa premiéra siedmej série Hry o tróny. V Karlových Varoch sa môžete odfotiť na Železnom tróne
Zdroj: HBO

S blížiacou sa premiérou siedmej série očakávaného seriálu Hra o tróny si môžu fanúšikovia skrátiť čakanie na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch. HBO Europe už po druhýkrát privezie Železný trón, majestátnu rekvizitu zo seriálu. Trón bude verejnosti prístupný len jeden deň, a to v nedeľu 2. júla od 10. do 21. hodiny v Bokovke pri divadle Husovka. Priaznivci sa na ňom budú môcť odfotiť pomocou tzv. Smyboxu.

Siedma séria Hry o tróny bude mať na HBO a HBO GO premiéru v pondelok 17. júla, ďalšie epizódy odvysiela HBO každý ďalší pondelok, vždy o 20:00. Každý diel odvysiela televízia prvýkrát už o 3:00 v pondelok ráno, simultánne s americkou premiérou.

HBO 3 odvysiela od pondelka 10. júla seriálový maratón prvých štyroch sérií, každý deň od 20:00 maratón jednej celej série.

Pozrite si fotografie z prvej časti siedmej série aj z nakrúcania:

O seriáli Hra o tróny

Americký televízny seriál z produkcie HBO bol vytvorený podľa knižnej série Georga R. R. Martina s názvom Pieseň ľadu a ohňa (A Song of Ice and Fire), ktorej prvá časť sa volá Hra o tróny (A Game of Thrones). Nakrúca sa v štúdiu v Belfaste, no veľké množstvo exteriérových scén je nakrúcaných na rôznych miestach po celej Európe - na Malte, v Chorvátsku, Grónsku či Maroku. Seriál mal premiéru 17. apríla 2011.

Seriál Hra o tróny sledovalo rekordné množstvo divákov a získal si tiež aktívny medzinárodný fanklub. Prijatý bol veľmi dobre aj kritikmi, negatívne recenzie si vyslúžilo len časté používanie nahoty a násilia. Seriál získal mnohé ocenenia a nominácie, vrátanie nominácie na Primetime Emmy Award v kategórii mimoriadny dramatický seriál, nomináciu Golden Globe Award pre najlepší televízny seriál v kategórii drámy, Hugo Award pre najlepšiu dramatickú prezentáciu v dlhej a taktiež aj krátkej forme, a Peabody Award. Účinkujúci herci tiež pozbierali početné ocenenia.

Presný rozpočet seriálu nie je známy, no bolo zverejnené, že prvých päť sérií stálo HBO zhruba 6 miliónov amerických dolárov za epizódu, teda 60 miliónov za každú sériu. Rozpočet šiestej série bol zvýšený na 10 miliónov dolárov za epizódu, pričom značná časť z tohto rozpočtu išla do nakrútenia doteraz najväčšej bitky seriálu "Battle of the Bastards". V porovnaní bitka v epizóde "Blackwater" stála zhruba 8 miliónov dolárov. Značná časť rozpočtu ide aj do špeciálnych vizuálnych efektov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.