Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.07.2017, 10:06

Veľká vojna je tu. Hra o tróny v nedeľu odštartuje siedmu sériu

Tvorcovia ubrali z násilia a zobrazovania nahoty.

Veľká vojna je tu. Hra o tróny v nedeľu odštartuje siedmu sériu
Zdroj: HBO

Rekordnú sledovanosť a najviac amerických televíznych cien Emmy v histórii má na konte fantasy seriál Hra o tróny, ktorý nedeľnou premiérou vstúpi do siedmej série. Sága o láske, zrade a boji o moc si získala priaznivé recenzie okrem iného za herecké výkony aj príbeh, od niektorých si ale vyslúžila kritiku za veľkú mieru násilia.

Od prvej desaťdielnej série, ktorá mala premiéru v roku 2011, k zatiaľ poslednej šiestej, ktorá sa začala vysielať pred rokom, ale tvorcovia práve z násilia a zobrazovania nahoty ubrali. Ešte v roku 2012 sa pritom Hra o tróny stala druhou najkrvavejšou reláciou v americkej televízii, s priemerným počtom 14 mŕtvol na jednu epizódu, za seriálom Spartakus.

Aj siedma séria podľa podtitulu jedného z trailerov "Veľká vojna je tu" bude najmä o boji niekoľkých rodov o moc, v ktorom sú na dennom poriadku politické, dynastické a sexuálne intrigy. Dej sa odohráva v mýtickej stredovekej ríši, kde letá a zimy trvajú celé roky.

​Seriál Hra o tróny vznikol na motívy zatiaľ nedokončenej série románov amerického spisovateľa Georgea Raymonda Richarda Martina nazvanej Pieseň ľadu a ohňa. Britsko-americký seriál televízie HBO dostal názov podľa prvej časti Martinovej epickej ságy. Martin sa podieľal aj na scenároch k niekoľkým epizódam.

Všetky predchádzajúce série mali desať dielov, tá najnovšia siedma ich má len sedem. Fanúšikovia sa ale už môžu tešiť o rok na ôsmu sériu. Tá by však podľa tvorcov mala byť v takomto formáte asi posledná.

​Avšak tento rok v máji televízia HBO oznámila, že po odvysielaní ôsmej série chystá takzvané spin-offy, teda akési odvodeniny. Ich spísaním zatiaľ poverila štyroch scenáristov, ktorí by mali spolupracovať s autorom predlohy Martinom. Zatiaľ nie je jasné, akú formu nové príbehu budú mať, či pôjde o kratšiu sériu, celovečerné filmy či sériu v štýle doterajšej Hry o tróny.

Pri poslednom rozdávaní amerických televíznych cien Emmy získal seriál rekordných 12 cien a s celkovými 38 výhrami sa tak stal seriálom s najväčším počtom cien v histórii tejto súťaže. Aj jeho sledovanosť rástla s každou sériou. Kým finále tej prvej v premiére v roku 2011 videli v televízii asi tri milióny divákov, posledný diel šiestej série si vlani pozrelo asi 8,9 milióna divákov.

Seriál odvysiela HBO, na svoju pôvodnú tvorbu neposkytuje akvizície ďalším vysielateľom. Premiéra 1. časti 7. série s názvom Gragostone bude 17.7.17 o 20:00 na HBO, dostupná bude aj na HBO GO. Ďalšie epizódy odvysiela HBO každý ďalší pondelok, vždy o 20:00. Každý diel odvysiela televízia prvýkrát už o 3:00 ráno, simultánne s americkou premiérou.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.