Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.07.2017, 18:16

Letné kino v kaviarni Berlinka v SNG ponúkne v lete európske filmy

Projekt po druhý raz pripravili Film Europe Media Company v spolupráci so Slovenskou národnou galériou.

Letné kino v kaviarni Berlinka v SNG ponúkne v lete európske filmy
Zdroj: Film Europe

Desiatku žánrovo rôznorodých filmov od špičkových európskych režisérov ponúka program Letného kina Film Europe v SNG. Otvorili ho tento týždeň v galerijnej kaviarni Berlinka v Bratislave. Projekt po druhý raz pripravili Film Europe Media Company v spolupráci so Slovenskou národnou galériou.

Program tvorí nórska čierna komédia Boj snežného pluhu s mafiou, víťazný film z Berlinale 2015 Taxi Teherán režiséra Jafara Panahího, love story od slávneho švédskeho režiséra Ingmara Bergmana Leto s Monikou, talianska dramédia o klamstvách, tajnostiach a nevere Úplní cudzinci.

​Diváci sa môžu tešiť aj na výpravný film o slávnom oceánológovi a jeho rodine Jacquesovi Cousteauovi Odysea, švédsko-nórsko-dánsky film Sámska krv od mladej režisérky Amandy Kernell, ktorý získal Fedeora Award pre najlepší debut na MFF Benátky 2016, ďalej francúzsku komediálnu drámu režisérky Mii Hansen-Love Začať odznova s Isabelle Huppert.

V letnom kine v galerijnej kaviarni premietnu tiež komediálnu senzáciu z festivalu v Cannes a nemeckého nominanta na Oscara - film Toni Erdmann, adaptáciu shakespearovskej klasiky Macbeth s Michaelom Fassbenderom a Marion Cotillard a taliansky film jedného z najzaujímavejších súčasných režisérov Paola Sorrentina Veľká nádhera, ktorý získal Oscara v kategórii najlepší zahraničný film.

Letné kino Film Europe v Berlinke SNG má špecifický koncept, milovníci kvalitnej kinematografie si môžu vychutnať filmy nie "pod holým nebom" ale v "kino-kaviarni". Projekcie so začiatkom o 21.00 h budú každú stredu do 6. septembra.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.