Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.07.2017, 11:30 Aktualizované dňa 17.07.2017 o 12:46

Danko vyzval Rezníka, aby nezvyšoval poplatky za RTVS. Prezradil, čo od neho čaká

Šéf parlamentu Andrej Danko očakáva od nového šéfa RTVS Jaroslava Rezníka, že zavedie tretí kanál a nebude dvíhať koncesionárske poplatky za verejnoprávnu televíziu.

Danko to vyhlásil počas odovzdávania dekrétu nového generálnemu riaditeľovi Rezníkovi.

​"Je dôležité, aby sa zachoval verejnoprávny charakter a aby sa televízia rozvíjala vo viacerých rozmeroch," povedal predseda parlamentu. Danko dodal, že Rezník mal zo všetkých kandidátov na tento post najlepší program.

Šéf parlamentu apeluje, aby ľudia neboli zaťažovaní ďalšími výdavkami a preto je proti zvyšovaniu koncesionárskych poplatkov.

"Nikto nikdy z našej strany nezodvihne ruku za zvyšovanie poplatkov, kým budem vidieť, že ľudia z manažmentu RTVS majú väčšie platy ako ústavní činitelia tohto štátu. Ja som spokojný s výškou príjmu ako predseda Národnej rady, aj keď je štyrikrát menší ako prezidentov plat," doplnil Danko.

Rezník spresnil, že tretí kanál RTVS by mohol byť spustený v roku 2020 pred začiatkom letných olympijských hier v Tokiu.

V hre je aj možnosť spustenia o rok skôr, kedy budú na Slovensku majstrovstvá sveta v hokeji.  

Pred RTVS v nasledujúcich piatich rokoch stojí množstvo úloh, nielen tá, ktorú sme viacerí verejne deklarovali, to znamená vybudovanie tretieho televízneho kanálu, ale aj skvalitnenie všetkých ostatných služieb, či rozhlasových, televíznych, onlinových, alebo ďalších,“ priblížil Rezník.

Nový generálny riaditeľ RTVS sa narodil 12. júla 1966 v Ružomberku. Od roku 1993 pôsobil ako riaditeľ Regionálneho štúdia Slovenského rozhlasu (SRo) v Košiciach. V rokoch 1997-2005 bol ústredným, potom generálnym riaditeľom Slovenského rozhlasu (SRo) v Bratislave.

Vláda vymenovala Rezníka 4. apríla 2007 do funkcie generálneho riaditeľa Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR), ktorej sa ujal 5. apríla 2007. Po legislatívnej zmene TASR zo štátnej príspevkovej organizácie na verejnoprávnu inštitúciu ho Správna rada TASR v apríli 2009 opätovne zvolila za generálneho riaditeľa TASR na päťročné funkčné obdobie.

Tento post obhájil a v januári 2014 ho Správna rada TASR opäť zvolila za generálneho riaditeľa TASR na ďalšie päťročné funkčné obdobie počnúc dňom 30. apríla 2014.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.