Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.07.2017, 12:14

Danko ukázal, že bude chcieť Rezníkovi zasahovať do práce v RTVS, tvrdia matovičovci

Andrej Danko bude chcieť zasahovať Rezníkovi do riadenia RTVS, tvrdí poslanec OĽaNO Vyskupič.

Andrej Danko, Jaroslav Rezník a Dušan Jarjabek
Zdroj: HNtelevízia

Andrej Danko pri odovzdávaní dekrétu novému generálnemu riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi opätovne ukázal, že nebude váhať využívať svoj vplyv, aby zasahoval novému vedeniu RTVS do riadenia verejnoprávnej inštitúcie, ktorá má byť predovšetkým nezávislá od politických vplyvov.

Tvrdí to poslanec za OĽANO-NOVA a člen mediálneho výboru slovenského parlamentu Jozef Viskupič.

Kým nový riaditeľ Rezník reagoval na tému koncesionárskych poplatkov a financovania RTVS odborne, vedľa neho stojaci predseda NR SR a predseda koaličnej SNS si v priamom prenose vynucoval od nového manažmentu vyjadrenie súhlasu s jeho vlastnými politickými prioritami. Vidíme reálne nebezpečenstvo, že chuť zasahovať novému vedeniu do jeho práce či nebodaj do obsahu vysielania bude u predsedu Danka len narastať,“ povedal Viskupič.

Podľa Viskupiča si Danko pri odovzdávaní dekrétu neodpustil definovanie politických požiadaviek voči RTVS.

Spochybňuje záväzky programového vyhlásenia vlastnej vlády, za ktoré aj on sám hlasoval a zneužíva funkciu predsedu parlamentu na definovanie vlastných politických cieľov voči RTVS,“ dodal.

Tiež poukázal na to, že nový generálny riaditeľ RTVS bol zvolený vďaka hlasom poslancov neonacistickej ĽSNS.„Ústavná väčšina spolu s Kotlebom je hanbou tajnej voľby.

"Veríme, že sa nové vedenie RTVS od tohto typu podpory dištancuje,“ reagoval Viskupič na príhovor poslanca Dušana Jarjabka zo Smeru, v ktorom sa opieral o dosiahnutie ústavnej väčšiny pri zvolení Rezníka do funkcie Generálneho riaditeľa RTVS.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.