Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
27.09.2021, 18:57

TikTok mesačne používa už miliarda ľudí

Ide o jedinú neamerickú aplikáciu s globálnym dosahom.

TikTok mesačne používa už miliarda ľudí
Zdroj: TikTok

TikTok slúžiaci na vytváranie a zdieľanie krátkych videí na svojom blogu informoval, že v lete dosiahol ďalšiu métu. Aplikáciu používa mesačne už miliarda ľudí, čo predstavuje 45-percentný nárast v porovnaní s júlom 2020, keď ich bolo 689 miliónov.

Záujem o sociálnu sieť za posledné tri roky rapídne narástol. V januári 2018 používalo aplikáciu globálne 55 miliónov ľudí a na konci toho istého roku už tento počet dosahoval 271 miliónov. V decembri 2019 sa množstvo používateľov zvýšilo na 508 miliónov.

​Sieť vlastnená čínskou spoločnosťou ByteDance má najviac používateľov v Spojených štátoch, v Európe, Brazílii a juhovýchodnej Ázii. Obľúbenosť aplikácie neutíchla ani po tom, ako ju bývalý americký prezident Donald Trump označil za bezpečnostné riziko a chcel ju v USA zakázať.

Agentúra DPA poznamenala, že TikTok si zároveň udržiava pozíciu jedinej internetovej spoločnosti s globálnym dosahom, ktorá nepochádza z Ameriky. Na zdolanie konkurencie by však aplikácia potrebovala trojnásobný počet používateľov, keďže Facebook ich má podľa júlovej štvrťročnej správy 2,9 miliardy.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.