19.07.2017, 16:31

Facebook vraj plánuje nový spravodajský produkt. Pre užívateľov ale nebude zadarmo

Nová služba zrejme umožní vydavateľom vytvoriť platobnú bránu na facebookových Instant Articles.

Facebook
Zdroj: Reuters

Sociálna sieť Facebook plánuje ponúkať nový produkt zameraný na spravodajstvo za predplatné. Jeho testovanie má začať v októbri. Uviedol to server TheStreet s odvolaním na prehlásenie Campbell Brownovej, šéfky tímu Facebooku pre spoluprácu so spravodajskými spoločnosťami.

Nová služba zrejme umožní vydavateľom vytvoriť platobnú bránu na facebookových Instant Articles, ktoré ponúkajú spravodajským webom možnosť zdieľať články s užívateľmi Facebooku. Pokiaľ si bude chcieť užívateľ Facebooku článok prečítať, bude navedený na domovskú stránku spravodajského serveru. Akonáhle sa pripojí k viac než desiatim článkom, bude od neho platobná brána vyžadovať, aby sa stal predplatiteľom.

História Facebooku siaha do roku 2004, keď ho založil študent Harvardu Mark Zuckerberg so svojimi dvoma spolužiakmi ako miesto pre stretávanie spolužiakov a učiteľov z jeho školy na internete. V septembri 2006 sa Facebook otvoril všetkým. Na konci prvého štvrťroku mala sociálne sieť 1,94 miliardy aktívnych mesačných užívateľov, o 17 percent viac než pred rokom.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.