Poslanci Národnej rady pokračujú od utorka 1. apríla v rokovaní na 33. schôdzi. Ešte pred riadnou schôdzou ich v utorok od 8.00 h čaká pokus o mimoriadne rokovanie k návrhu na odvolanie ministra obrany Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Opozícia žiada jeho odchod, pretože v majetkovom priznaní neuviedol vlastníctvo domu v Chorvátsku.
Ministerstvo hospodárstva by tak malo získať možnosť prístupu k sociálno-ekonomickým údajom obyvateľov, na základe ktorých posúdi potrebu kompenzácií nákladov na energie. O návrhu by mali rokovať v skrátenom konaní.
Poslanci majú ešte prerokovať viacero vládnych noviel, napríklad z ministerstva životného prostredia, dopravy i rezortu vnútra. Ide napríklad o návrh zákona o podpore prioritných okresov či zákon o náprave krívd spôsobených fyzickým osobám v súvislosti s protipandemickými opatreniami.
Parlament má prebrať aj vládnu novelu Ústavy. Navrhuje sa v nej zakotviť do ústavy existencia dvoch pohlaví - muž a žena. Pribudnúť má do nej tiež zaručenie rovnosti medzi mužmi a ženami pri odmeňovaní za prácu. Do ústavy sa má dostať aj úprava o adopcii detí a výchovno-vzdelávacom procese.
Návrhom sa má dosiahnuť suverenita Slovenska v hodnotových a kultúrno-etických otázkach. Vlastný návrh novely ústavy predložilo do parlamentu aj opozičné KDH. Oba návrhy majú poslanci prerokovať v piatok 4. apríla v zlúčenej rozprave. Strana SaS chce zase presadiť, aby sa do ústavy zakotvilo členstvo SR v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii.
Koaličná SNS má na programe napríklad novelu zákona o neziskových organizáciách či novelu zákona o vydavateľoch publikácií a o registri v oblasti médií a audiovízie, ktorá má okrem iného opätovne zaviesť inštitút práva na opravu.
Zákonodarcov na schôdzi čakajú aj viaceré opozičné návrhy na odvolanie členov vlády. Rokovať majú napríklad o návrhoch na vyslovenie nedôvery vládnemu kabinetu, ministerke kultúry Martine Šimkovičovej (nominantka SNS), šéfovi rezortu vnútra Matúšovi Šutajovi Eštokovi (Hlas-SD) a ministrovi životného prostredia Tomášovi Tarabovi (nominant SNS).
Parlamentu ostáva ešte prebrať viacero opozičných noviel. Hnutie PS navrhuje napríklad obmedzenia týkajúce sa prevádzkovania, spoluvlastníctva a vlastníctva médií verejnými funkcionármi.
Hnutie Slovensko chce presadiť okrem iného aj „zmrazenie“ platov poslancom a prezidentovi SR vo výške z roku 2024.