03.05.2012, 10:02

TV Lux oslávi štvrté výročie vstupom na Astru

Zajtra sa objaví na satelite Astra 3B a rozšíri pokrytie na 80 % územia Slovenska.

V deň 4. výročia začiatku samostatného vysielania - 4. mája začne katolícka TV Lux vysielať aj prostredníctvom satelitu Astra 3B. Doteraz táto televízia vysielala cez káblové spoločnosti, internet a cez satelit Thor 6, prostredníctvom ktorého bude vysielať i naďalej.

Vďaka vysielaniu cez satelit Astra TV Lux rozšíri pokrytie signálom približne na 80 percent územia Slovenska, informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS) v Bratislave.

Vysielanie cez Astru vítajú aj majitelia televízie, a to Lux communication a KBS. "Veľmi sa teším, že TV Lux začne vysielať aj cez Astru, iste prinesie úžitok ešte väčšiemu okruhu divákov a verím, že získa aj mnoho nových priaznivcov," uviedol bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský, zodpovedný za mediálne projekty pri Konferencii biskupov Slovenska.

Katolícka TV Lux má za cieľ produkovať kvalitný program zameraný na duchovné a ľudské hodnoty. Ponúka divákom spravodajstvo z diania v cirkvi, publicistické relácie, programy pre deti a mládež, večerné filmy, katechézy, liturgie, priame prenosy z Vatikánu a ďalšie duchovné programy.

Zdroj: TASR

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.