07.04.2013, 15:42

Farma Boleka Polívku dlhuje milióny. Zavreli ju

Časť zamestnancov dala výpoveď, lebo nedostávali mzdu. Farma dlhuje veriteľom viac ako 36 miliónov Kč.

Farma Boleka Polívku dlhuje milióny. Zavreli ju

Farma herca a podnikateľa Boleka Polívku dlhuje veriteľom viac ako 36 miliónov Kč (1,34 milióna eur). Informuje iDnes.cz.

Farma už nie je v prevádzke. V pondelok 8. apríla vyprší termín, v ktorom sa veritelia môžu prihlásiť o svoje pohľadávky. Medzi poslednými sa v registri veriteľov objavil regionálny fond, ktorý farme v Olšanoch v okrese Vyškov poskytol európske dotácie. Hovorkyňa fondu potvrdila, že budú žiadať späť nielen celú dotáciu, ale aj penále, na ktoré majú zo zákona nárok. Fond Polívkovi poskytol dotácie 11,6 milióna Kč, za ktoré sa rozšíril a skvalitnil trojhviedzičkový hotel, vybudoval sa bazén a centrum wellness.

Pôvodne mali investície do farmy dosiahnuť 25 miliónov Kč, ale vzrástli na 32 miliónov Kč, a to sa stalo podnikateľovi osudným. Nesplácal faktúry a začiatkom marca preto vyhlásil súd úpadok hercovej spoločnosti.

Sám Polívka ručí z dlžnej sumy za 12 miliónov Kč. Časť jeho zamestnancov už dala výpoveď, lebo nedostávali mzdu.

Farma vlani pri tržbe 12,3 milióna Kč vyprodukovala stratu 3 milióny Kč.

Zdroj: TASR

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.