27.11.2012, 11:22

Slováci bodovali na Epica Awards

Uspel MBV, JandL a Mayer/McCann Erickson.

Slováci bodovali na Epica Awards

Ocenenie z medzinárodnej súťaže Epica Awards si odnášajú tri slovenské agentúry. Svoje práce všetky premenili na striebornú cenu.

Agentúra MADE BY VACULIK bodovala s Istropolitana projektom, JandL v kategórii Ilustrácie s prácou pre Harley Davidson Driven by History a Mayer McCann Erickson si pripísal cenu za propagáciu vysávača Miele.

O víťazoch súťaže sa tradične rozhoduje posledný novembrový týždeň. Tento ročník sme si o niečo polepšili - minulý rok sme odišli s bronzovými cenami pre Wiktor Leo Burnett (Ružoví Kukláči pre Union) a Jandl (kampaň pre Wikipédiu). 

Najlepšie práce budú uverejnené v Epica Book. Ktoré to budú a či sa medzi nimi ocitnú aj tie slovenské, sa ešte len dozvieme. 25. januára v Ľubľane sa uskutoční slávnostná ceremónia, na ktorej si víťazi budú môcť prevziať svoje ceny.

Súťaž Epica Awards vznikla v roku 1987 ako medzinárodný kreatívny festival a pôvodne mal slúžiť pre krajiny z regiónu EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika). Novinkou ostáva, že súťaž získala tento rok plný medzinárodný rozmer a tak ocenenia putujú aj do krajín ako USA či Japonsko. Kritériá pri hodnotení sú dve - originalita kreatívneho nápadu a kvalita výroby. Zaujímavosťou je, že porotu netvoria profesionáli z komunikačných agentúr, ale zástupcovia odborných marketingových médií - tento rok z 34 krajín.

Gratulujeme!

Spolu slovenské agentúry zaslali 39 prihlášok:

JandL 18

Creative Department 4

Istropolitana Ogilvy 3

MADE BY VACULIK 3

Wiktor Leo Burnett 3

Mayer McCann Erickson 2

MUW Saatchi&Saatchi 2

Respect App 2

Apple Pie 1

Core4 1

 

Pozrite si práce, ktoré získali najvyššie ocenenie D'OR (Grand Prix):

DDB Helsinki (FINLAND)

McDonald's, "Large Coffee" ("Large Coffee - Morning" & "Large Coffee - Day")

DLKW LOWE (UNITED KINGDOM)

The Microloan Foundation, "Pennies for Life"

 

Leo Burnett Detroit (UNITED STATES)

Troy Public Library, "Book Burning Party" a

M2Film (DENMARK)

Midttrafik, "The Bus"

 

 

http://youtu.be/nw3zNNO5gX0

http://youtu.be/snKbU5r0pBo

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.