09.09.2013, 07:00

Tomáš Bella už nebude šéfom Piana

Exkluzívne. Systém zamykania webov Piano Media bude mať nového šéfa. Prečítajte si zdôvodnenie Tomáša Bellu.

Tomáš Bella už nebude šéfom Piana

Piano bude mať čoskoro nového šéfa. Jeho spoluzakladateľ Tomáš Bella odchádza z pozície CEO spoločnosti Piano Media.

"Piano v súčasnosti vstupuje do novej fázy rozvoja, keď sme v priebehu augusta a začiatkom septembra podpísali prvé zmluvy na implementáciu systému spoplatnenia pre viacero vydavateľstiev v západnej Európe. Rozhodol som sa preto v októbri odovzdať vedenie firmy kolegom, ktorí majú predpoklady ďalej rozvíjať najmä aktivity firmy v zahraničí. Naďalej v Piane zostanem v pozícii člena predstavenstva a spolumajiteľa, od októbra sa však chcem znova venovať najmä žurnalistike," povedal Bella pre Stratégie.

Tomáš Bella stál pri vzniku Piano Media v roku 2011, od začiatku bol generálnym riaditeľom. Pod jeho vedením sa systém zamykania webov spustil najskôr na Slovensku, začiatkom roka 2012 sa rozšíril do Slovinska v septembri 2012 aj do Poľska. Piano je projektom spoločností Etarget a NextBig (v ktorej je Bella konateľom), neskôr pribudol Monogram Ventures a minulý rok získalo Piano investorský vklad z fondu 3TS Capital Partners, ktorý napríklad v minulosti u nás financoval Globtel.

Pred spustením Piana pôsobil Tomáš Bella vo vydavateľstve Petit Press - bol zástupcom riaditeľa Sme.sk a predtým šéfredaktorom Sme.sk.

Zdroj: Ivan Krasko

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.