12.12.2014, 15:21

RiK TV prichádza. Aký program ponúkne nová televízia

Na Nový rok štartuje na Slovensku televízna stanica pre deti. Prečítajte si, aké sú jej programové ťaháky.

RiK TV prichádza. Aký program ponúkne nová televízia

1. januára 2015 začne vysielať nová televízia RiK. Ide o ďalší kanál zo skupiny Joj, tentokrát určený pre detského diváka vo veku 4 až 12 rokov a jeho rodičov.

RiK bude všetky svoje programy vysielať so slovenským dabingom. Čo ponúkne? Ako vyplýva z promoslučky, ktorá sa objavila na družici Astra, RiK bude vysielať 24 hodín denne a svoju štruktúru rozdelí do piatich blokov:

6:00 - 10:00 Veselý budíček s Rikom

10:00 - 12:00 Rikove dobrodružstvá

12:00 - 17:00 Po škole s Rikom

17:00 - 20:00 Rikov rozprávkový večierok

20:00 - 6:00 Dobrú noc s Rikom

Stanica sľubuje zahraničné, prevažne európske detské seriály. "Nebudú chýbať ani celovečerné filmy určené pre celé rodiny v prime time," avizuje. V prezentácii pre zadávateľov reklamy predstavila tieto štyri ťaháky:

Christopher Columbus

Každý pozná slávne meno Christopher Columbus, ale málokto vie, aká bola jeho cesta, kým sa stal najlepším moreplavcom a objaviteľom v histórii. Christopher Columbus sa poháňaný bezhraničnou vášňou pre slobodu a dobrodružstvo vydáva na dobrodružnú cestu do indie v roku 1492, počas ktorej objavil aj Ameriku.

@dventurers - páni času (@dventurers - Masters of Time)

Lola, Nevin, Paul a ich učiteľ Kikko zmizli bez stopy. Pri hľadaní svojich spolužiakov a učiteľa využívajú deti software, ktorý umožňuje cestovať v čase. Pri potulkách históriou sa stretá- vajú so zaujímavými osobnosťami svetových dejín a nie vždy majú na ružiach ustlané.

Albert, piaty mušketier (Albert, the 5th Musketeer)

Viete o tom, že traja mušketieri boli v skutočnosti piati? A mali jedno veľké tajomstvo,
v ktorom skrývali svoju silu. To tajomstvo sa volá Albert de Parmagnan. Vôbec nie je dôležité, že meria necelý meter. Bez jeho kreativity a geniality by mušketieri nezvládli ten chaotický neporiadok a nevyhrali ani jednu bitku.

Malý medvedík (Little Bear)

V idylke kúzelného lesa žije malý medveď. Prekypuje chuťou do života, túžbou po poznaní a bláznivými nápadmi. Jeho predstavivosť ho zavedie na vzdialené miesta a do cudzieho sveta. So svojimi priateľmi prežije veľa dobrodružstiev.

(zdroj anotácií: prezentácia pre zadávateľov reklamy)

 

"Slovenským deťom RiK ponúkne program, pri ktorom sa budú smiať aj učiť a využijú svoj čas pred obrazovkou zábavnou i náučnou formou. RiK bude preto dobrým spoločníkom nielen pre deti, ale aj pre ich rodičov, ktorí sa budú môcť spoľahnúť na kvalitné formáty a zodpovednú programovú štruktúru," sľubuje Joj Group v prezentícii. "Programová štruktúra bude primárne obsahovať sloty určené pre divákov predškolského veku (4-8 rokov) a mladšieho školského veku (9-12 rokov). Konkrétne pôjde o nedialógové a animované formáty či hranú tvorbu so slovenským dabingom."

Projekt detskej stanice RiC vychádza z konceptu spoločnosti Your Family Entertainment AG. Nemecká verzia ponúka programy pre deti, často vzdelávacieho charakteru. Garantuje, že v nej nie je žiadne násilie a rodičom sľubuje, že ich deti strávia čas zmysluplne. Jej materská spoločnosť Your Family Entertainment má v knižnici približne 3 500 polhodinových programov. Prečítajte si o tom viac.

http://vimeo.com/114239176

Zdroj: ik

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.