06.10.2014, 17:40

Joj odhalila plán: Spustí novú stanicu RIK, zacieli na deti

Skupina Joj chystá ďalší kanál. Bude sa volať RIK a zameria sa na najmladšie vekové skupiny. Vieme viac.

Joj odhalila plán: Spustí novú stanicu RIK, zacieli na deti

Skupina Joj oficiálne potvrdila informáciu, ktorú ako prvé priniesli minulý týždeň Stratégie: spustí novú televíznu stanicu.

Joj zverejnila aj detaily: stanica sa bude volať RIK. Know how preberie zo zahraničia - vznikne totiž podľa nemeckej licencie RiC. "Na Slovensku bude vysielať RIK programy pre cieľovú skupinu 4 - 12," povedala hovorkyňa Joj.

"RiK je prvý detský kanál v slovenskom jazyku," dodáva hovorkyňa. Ostatné vysielajú v češtine.

RIK začne podľa Joj vysielať už čoskoro. Pôjde o platený kanál rovnako ako ostatné detské stanice dostupné na Slovensku. Prvá správa o novej stanici Joj.

Projekt detskej stanice RiC vychádza z konceptu spoločnosti Your Family Entertainment AG. Nemecká verzia je bezplatne dostupná z družice Astra (19,2º E, 12 692 MHz, H). Ponúka programy pre deti, často vzdelávacieho charakteru. Garantuje, že v nej nie je žiadne násilie a rodičom sľubuje, že ich deti strávia čas zmysluplne. Vysielanie končí večer tak, aby deti mohli ísť včas spať. Jej materská spoločnosť Your Family Entertainment má v knižnici približne 3 500 polhodinových programov.

Zdroj: Ivan Krasko

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.