02.02.2015, 09:32

Potvrdené. Novou šéfredaktorkou Hospodárskych novín je Marcela Šimková

Marcela Šimková bola poverená vedením redakcie Hospodárskych novín už od októbra, na poste vystrieda dlhoročného šéfredaktora Petra Vavra.

Potvrdené. Novou šéfredaktorkou Hospodárskych novín je Marcela Šimková

„Bola to jednoznačná voľba. Je to nový vietor a verím, že jej profesionálne a manažérske zručnosti posilnia postavenie najčítanejšieho ekonomického titulu na trhu," povedal na margo novovymenovanej šéfredaktorky Vladimír Mužík, výkonný riaditeľ vydavateľstva Mafra Slovakia.

Jeho slová potvrdzuje aj riaditeľ obsahu Ivan Hamšík: „Marcela Šimková je špička medzi ekonomickými novinármi. Ukázala, že vie tvoriť relevantný ekonomický obsah, ktorý môže byť prínosom pre našich čitateľov. A na druhej strane vie robiť zaujímavé a atraktívne noviny. A to rozhoduje.“

Marcela Šimková pôsobí v Hospodárskych novinách tri roky, začínala ako redaktorka ekonomiky so zameraním na makroekonomiku, potom oddelenie viedla. Potom pôsobila na pozícii zástupkyne šéfredaktora pre ekonomiku a spravodajstvo. Do HN prišla z denníka Pravda.

Hospodárske noviny začali od januára pod vedením Šimkovej a Hamšíka posilňovať špeciálne prílohy. Prvý Veľký vlakový špeciál vyšiel ako príloha Hospodárskych novín v pondelok 26. januára. Mimoriadne, až 52-stranové vydanie HN sa počas dňa vo väčšine stánkov vypredalo. Už dnes, v pondelok 2. februára, vyšiel v Hospodárskych novinách na 24 stranách Veľký vlakový špeciál 2. Príloha je vložená do celého nákladu – tak vo voľnom stánkovom predaji ako aj pre predplatiteľov.

Zdroj: MAFRA Slovakia

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.