27.01.2016, 17:08

Dior po odchode kreatívneho riaditeľa: Začína sa nová realita najdrahšej módy

Drzo neforemnú, idúcu proti zabehnutým pravidlám, provokatívne odhaľujúcu telo. Tak by mala vyzerať nová definícia luxusu. Od Dior.

Dior po odchode kreatívneho riaditeľa: Začína sa nová realita najdrahšej módy

Prvá kolekcia po odchode kreatívneho riaditeľa Rafa Simonsa z čela značky Dior vzbudila veľa otázok. Tím mladých návrhárov predstavil novú realitu najdrahšej módy. Drzo neforemnú, idúcu proti zabehnutým pravidlám, provokatívne odhaľujúcu telo. Máme sa pripraviť na nový smer a definíciu luxusu? Z Paríža píše módna redaktorka Cindy Kerberová pre idnes.cz.

Ako každý rok v túto dobu, žije francúzska metropola módou. Tou najluxusnejšou a najdrahšou, akú si len možno predstaviť. Týždeň módy haute couture odštartovala Donatella Versace, najviac sa však čakalo na novú kolekciu Dior. Ikonický módny dom je totiž bez hlavného návrhára. Pondelková prehliadka v múzeu Rodin vzbudila viac otázok než inokedy. Kolekcia luxusných odevov, ktoré vznikajú na mieru konkrétnej zákazníčky, ktorá platí až astronomické čiastky za jediný kus, sa razom stala hlavnou témou konverzácie po celom svete. Celkovo bola nečakaná až provokatívna.

Keď v októbri minulého roka nečakane odišiel Raf Simons z módneho domu Dior, všetci sa pýtali, kto nastúpi na miesto kreatívneho riaditeľa mocnej značky. Špekulovalo sa o mnohých menách, ale kolekciu pre-fall aj veľmi očakávavanú haute couture nakoniec pripravil interný tím mladých dizajnérov bez kreatívneho riaditeľa. Nič nové pod slnkom, túto situáciu zažili majetní zákazníci pomerne nedávno, kedy v medziobdobí medzi Johnom Gallianom a spomínaným Simonsom boli všetky kolekcie pripravované rovnakým spôsobom.

Saká vrátane ikonického modelu Bar, kabáty aj šaty ležérne padajú z ramien a často odhaľujú nielen pokožku, ale druhú vrstvu odevu s ručnými výšivkami s motívmi vážok, lienok a samozrejme kvetín. Záhradná téma, tak typická pre históriu domu Dior, nechýba ani tentoraz, aj keď v inej podobe ako v minulých kolekciách.

Viac sa dočítate na hnstyle.sk.

Zdroj: hnstyle.sk, idnes.cz

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.