03.01.2016, 21:10

Rok po atentáte vyjde špeciálne číslo časopisu Charlie Hebdo

O mimoriadne vydanie je podľa redakcie už teraz veľký záujem vo Francúzsku aj v zahraničí.

Rok po atentáte vyjde špeciálne číslo časopisu Charlie Hebdo

Rok po atentáte na redakciu francúzskeho satirického časopisu Charlie Hebdo vyjde špeciálne číslo týždenníka s obrázkami zastrelených karikaturistov. 6. januára 2016 sa na stánkoch po celom Francúzsku i v zahraničí objaví takmer milión kusov časopisu, informovala agentúra AFP. Pri útoku islamistov na redakciu Charlie Hebdo zahynulo 7. januára minulého roku celkom 12 ľudí, ďalších päť obetí si vyžiadali následné útoky teroristov v Paríži a okolí.

Dvojité vydanie s 32 stranami namiesto obvyklých 16 sa bude predávať za bežnú cenu - tri eurá a bude obsahovať kresby redaktorov zabitých pri útokoch a známych pod prezývkami a menami Charbo, Honoré, Cabu, Wolinski a Tignous. Vydanie bude doplnené príspevkami súčasných autorov časopisu. Na stránkach satirického týždenníka sa objaví aj posolstvo niekoľkých významných osobností.

O mimoriadne vydanie je podľa redakcie už teraz veľký záujem vo Francúzsku aj v zahraničí. Napríklad len z Nemecka vraj prišla objednávka na 50 000 kusov.

Každý týždeň sa na stánkoch predá 100 000 kusov vydaní Charlie Hebdo, z toho približne 10 000 v zahraničí. Ďalších asi 183 000 výtlačkov dostávajú do schránok predplatitelia.

Týždeň po atentátoch v redakcii zverejnil Charlie Hebdo vydanie "preživších" s karikatúrou proroka Mohameda a nápisom "Všetko je odpustené" na titulnej stránke. Toto vydanie sa po celom svete predalo v náklade zhruba 7,5 milióna kusov. Pred atentátom vychádzal týždenník v náklade 30.000 kusov.

Informoval o tom mediahub.cz.

 

Zdroj: red

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.