14.02.2016, 17:42

Apple začne v marci predávať nový iPhone a iPad

Od piatka 18. marca by mali byť v predaji iPhone 5SE a iPad Air 3.

Apple začne v marci predávať nový iPhone a iPad

Americká spoločnosť Apple v marci začne predaj novej verzie inteligentného telefónu iPhone aj počítačového tabletu iPad. Informuje o tom technologický server 9to5Mac. Apple nové prístroje oficiálne predstaví v utorok 15. marca a už v piatok 18. marca ich plánuje uviesť na trh.

Nový telefón s označením iPhone 5SE bude mať uhlopriečku štyri palce (zhruba desať centimetrov). Mal by byť vybavený najnovšími mikroprocesormi Apple a čipom NFC, ktorý umožňuje využívanie platobného systému Apple Pay.

Nový štvorpalcový iPhone 5SE je navrhnutý pre zákazníkov hľadajúcich nové technológie a rýchlejšie zariadenia, ktorí ale nechcú prejsť na väčšie 4,7-palcové a 5,5-palcové telefóny iPhone 6S a 6S Plus.Nový tablet iPad Air 3 by mal mať uhlopriečku 9,7 palca (takmer 25 centimetrov), píše 9to5Mac.

Server tiež upozorňuje, že začatie predaja nových prístrojov tak skoro po ich oficiálnej prezentácii by znamenalo zmenu stratégie spoločnosti Apple. Tá zvyčajne spúšťa predaj nových modelov až jeden či dva týždne po ich predstavení a ponúka možnosť predbežných objednávok nových zariadení.

 

 

Chcete byť pravidelne informovaní o dianí v brandži? Odoberajte bezplatný newsletter Stratégií.

 

Zdroj: ČTK

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.