28.08.2015, 14:58

Web ukazuje Slovákov, ktorých teší smrť utečencov. S celými menami aj fotkami

Slovenský web o moslimoch začal zverejnovať mená, fotky a adresy facebookových profilov Slovákov, ktorí sa tešia zo smrti utečencov.

Web ukazuje Slovákov, ktorých teší smrť utečencov. S celými menami aj fotkami
Zdroj: Reuters

Ako reagovať na vlnu facebookovej nenávisti voči utečencom? Web islamonline.sk sa rozhodol medializovať tých, ktorí na sociálnych sieťach vyjadrujú potešenie zo smrti iných. Aj s ich fotkami a menami, ktoré majú na sieti uvedené. Bez toho, aby ich zaštvorčekovali. Začali týmto príspevkom.

Prichádza to po včerajšej tragédii, kedy v dodávke zahynulo 71 utečencov. "Jeden z čitateľov nám krátko po tragédii napísal, že niektorí lekári v jednej z bratislavských nemocníc sa po zverejnení správy tešili a smiali, keď sa o nej dozvedeli. Pokiaľ to však nikde nezverejnia, väčšina z ich pacientov, zamestnávateľov a rodinných príslušníkov sa o tom nikdy nedozvie," uvádza web islamonline.sk.

K tomu pridáva konkrétne linky na diskusie a ukazuje ľudí, čo na Facebooku písali, že je smutné, že mŕtvych bolo tak málo, alebo si želali "aspoň 1 000 takých dodávok". Zverejňuje ich fotografie aj linky na facebookové profily. "Keby ste okolo neho prešli v supermarkete, určite by vás nenapadlo, že ste prešli popri človeku, ktorý želá smrť druhým," tvrdí web.

 

Súhlasíte s takýmto postupom? Napíšte váš názor do diskusie.

Zdroj: hn

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.