29.03.2016, 10:04

Rádio Europa 2 má novú generálnu riaditeľku

Stala sa ňou Tatiana Ďuricová, ktorá prišla do Europy 2 zo spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia.

Rádio Europa 2 má novú generálnu riaditeľku

Od 1. apríla sa riadenia českých aktivít skupiny Lagardere, do ktorých patrí aj slovenská Europa 2, ujme nová generálna riaditeľka Tatiana Ďuricová. Tá prichádza do Europy 2 zo spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia a.s.

Stratégie o tejto plánovanej zmene informovali ešte v januári tohto roka. Vtedy generálny riaditeľ a predseda predstavenstva  Europa 2 a.s.,  (Lagardere Active ČR) - Miroslav Hrnko povedal: "Výkonnú pozíciu generálneho riaditeľa (country manažéra), ktorá je teraz vykonávaná z pozície predsedu predstavenstva plánujeme do budúcnosti,  v horizonte niekoľkých mesiacov, obsadiť kandidátom zo Slovenska. Jeho meno zatiaľ z organizačných dôvodov nebudeme zverejňovať. " Podľa informácií Stratégií to mal byť kandidát, ktorého meno súvisí s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia.

Informácie sa potvrdili teraz. Tatiana Ďuricová sa pohybuje v oblasti médií a marketingovej komunikácie už viac ako 10 rokov. Začínala ako BTL, event, či brand manažér v slovenských spoločnostiach ako je ČSOB, alebo Perex. Do Lagardere Active prichádza z vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia a.s., kde získala za päť rokov skúsenosti na rôznych marketingových pozíciách. Vo svojej poslednej pozícii Senior Group Brand Manager, bola zodpovedná za vedenie tímu a strategické riadenie printových aj internetových značiek ako je Nový Čas, AUTO BILD, čas.sk, aktuality.sk a ďalšie.

V Lagardere Active bude  zodpovedná za aktivity tejto skupiny na Slovensku a to ako za smerovanie stanice Europa 2, tak za tvorbu celkovej multimediálnej stratégie, rozvoj portfólia produktov a služieb a v neposlednom rade za personálne a finančné riadenie úspešného slovenského mediálneho domu.

 "Stanica Europa 2 vykazuje dlhodobo stabilné výsledky počúvanosti nad hranicou 300 tisíc poslucháčov včera, čo ju radí medzi 5 najpočúvanejších slovenských rozhlasových staníc. Zámerom medzinárodnej skupiny Lagardere je vytvoriť na Slovensku samostatnú filiálku, rovnako ako je tomu v iných krajinách, s cieľom naďalej rozvíjať brand Europa 2, "hovorí Michel Fleischmann, prezident mediálnej skupiny Lagardere Active ČR.

Z tohto dôvodu vzniká nová pozícia country manažéra, čiže generálnej riaditeľky, ktorá bude s manažmentom spoločnosti zodpovedná za smerovanie Europy 2 na Slovensku. "Som rád, že sa podarilo dohodnúť na spolupráci s takou mediálnou profesionálkou, akou je Tatiana Ďuricová," dodáva Michel Fleischmann, prezident mediálnej skupiny Lagardere Active ČR.

Rádio Europa 2 je podľa MML našim piatym najpočúvanejším rádiom, komerčnou štvorkou. Pred koncom roka Europa 2 ohlásila, že končí spoluprácu s Fun rádiom a jej komerčný priestor bude od januára tohto roka  exkluzívne predávať Radio Services, ktoré má v portfóliu: Rádio Jemné, Rádio Anténa Rock a  Rádio Vlna. Všetky rádiá sídlia v jednej budove.

 

Zdroj: red

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.