06.09.2017, 15:45

Rozhlasová hra RTVS sa dostala do užšej nominácie festivalu Prix Europa v Berlíne

Pôvodná rozhlasová hra Wernera Fritscha Čierny Regen Ovidius: Biely Regen Marcus Aurelius pokračuje v úspešnom ťažení po európskych festivaloch.

Budova Slovenského rozhlasu je postavená z oceľovej konštrukcie v tvare obrátenej pyramídy. Projekt vznikol v roku 1967 a stavbu dokončili v roku 1983.
Zdroj: Pavol Funtál/HN

Pôvodná rozhlasová hra Wernera Fritscha Čierny Regen Ovidius: Biely Regen Marcus Aurelius, napísaná pre RTVS, pokračuje v úspešnom ťažení po európskych festivaloch.

Hra v máji tohto roku získala 3. cenu na prestížnom festivale Grand Prix Nova v Bukurešti, bola nominovaná na najstarší festival mediálnej tvorby Prix Italia, ktorý sa koná v septembri v Turíne a v októbri bude zastupovať pôvodnú tvorbu RTVS aj na treťom významnom európskom súťažnom podujatí – festivale Prix Europa v Berlíne.

Zdroj: RTVS

​Autorom textovej predlohy je renomovaný nemecký prozaik a scenárista Werner Fritsch. V réžii Natálie Deákovej naštudovali titulné úlohy Daniel Fischer, Dušan Jamrich a Martin Horňák. Hra vznikla v dramaturgii Jána Šimka, v preklade Andreja Zmečka a s pôvodnou hudbou Matúša Homolu.

Ústrednou postavou tejto hry vo veršoch je Faust, starnúci intelektuál germánskeho pôvodu. V snahe vyrovnať sa so smrťou sa vydáva na cestu strednou Európou. Ovidius, vyhnaný na Tomis (dnešné rumunské mesto Konstanca) a Marcus Aurelius pri Hrone sa Faustovi stávajú sprievodcami na jeho putovaní kontinentom a časom. Premiéru mala 29. januára tohto roka na Rádiu Devín.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.