07.06.2018, 14:13

Ochutnajte zvedavosť, ochutnajte kávovú limonádu Mazagrande

Zvedavosť ti dáva chuť objavovať. A vždy ťa zavedie o kus ďalej. Vďaka nej máš viac vzrušujúcich zážitkov, ale i viac prešvihov. Zvedavosť sa ťa tiež neustále na niečo pýta. Napríklad prečo nezmiešať kávu s limonádou? A je to práve zvedavosť, vďaka ktorej sme objavili neobvyklé a osviežujúce spojenie kávy a citrusovej limonády, ktorá dostala názov Mazagrande.

Ochutnajte zvedavosť, ochutnajte kávovú limonádu Mazagrande
Zdroj: Tchibo

Mazagrande nie je len ďalšia ochutená limonáda či energetický nápoj. Ide o prírodný jemne perlivý nealkoholický nápoj s povzbudzujúcimi účinkami kofeínu a ide o prvý produkt z kategórie kávových limonád. Originálna chuť a prirodzená energia kávového osvieženia dokážu v každom prebudiť zvedavosť.

Nápoj Mazagrande sa inšpiroval históriou dávneho portugalského nápoja mazagran, ktorý tiež vznikol tak trochu zo zvedavosti, keď francúzski legionári v Alžírsku hľadali spôsob, ako zahnať smäd v spaľujúcich horúčavách. A práve ich zvedavosť ich doviedla k myšlienke spojiť kávu s citrónovou šťavou a sódou. Výsledný nápoj dostal meno podľa pevnosti Mazagran, ktorú práve obliehali. Odvtedy sa nápoj rozšíril do sveta. Uchytil sa najmä v Portugalsku, no v poslednom období slávi čoraz väčší úspech i v našich zemepisných šírkach.

Dokonalý pomer kávy a citrusov v jednej plechovke

Hoci návod na prípravu drinku mazagran znie jednoducho, v skutočnosti je hotová veda namiešať ho tak, aby nebol príliš kyslý od citrusov, ale ani príliš horký po káve. Našťastie, v Tchibo to urobili za vás a všetko teraz nájdete v perfektnom pomere namiešané a zabalené v jednej plechovke, ktorá nesie názov Mazagrande.

Kávová limonáda Mazagrande je určená pre všetkých ľudí žijúcich aktívnym životným štýlom, ktorí radi objavujú a skúšajú nové veci. Jemne sýtený nápoj so sviežou vôňou citrusov a ľahkým nádychom kávy je ideálnou voľbou na leto, ktorá vás zaručene osvieži. Mazagrande je vyrobený čisto z prírodných látok a chutí rovnako dobre čistý, s citrónom a ľadom alebo ako súčasť miešaných alkoholických drinkov. 

Mix chutí a farieb

Zvedavosť podmienila nielen vznik tejto netradičnej kávovej limonády, ale aj jej ďalších príchutí. Okrem klasického citrónového Mazagrande Original v zelenom obale môžete ochutnať aj Mazagrande Forte s trojitou dávkou kofeínu oproti Originalu, ktorého plechovka má tmavý podklad. Mazagrande Fresh Citrus sa síce na prvý pohľad tvári ako pôvodný nápoj Mazagrande, jeho chuť však skrýva zaujímavú kombináciu viacerých citrusových plodov: dominuje mu grep, ktorý dopĺňa citrón a limetka. Plechovku s týmto druhom nájdete v striebornom obale. O niečo netradičnejším je Mazagrande Cranberry, ktorý citrusy nahrádza kvalitnou brusnicovou šťavou a kávovú príchuť prepája s trochou jablkovej šťavy na osladenie. Túto brusnicovú kombináciu hľadajte v červenom obale.

Mazagrande je v predaji v úzkej hliníkovej plechovke s objemom 250 ml. Kúpiť ho môžete v maloobchodnej sieti, veľkoobchode Metro, na čerpacích staniciach Shell, v značkových obchodoch Tchibo, ale aj online. Odporúčaná maloobchodná cena je 1,19 eur. Navyše obsahuje len prírodné zložky a je bez pridaného cukru!

Mazagrande predstavuje silná reklamná kampaň so symbolom zvedavosti – kľúčovou dierkou. Zahŕňa televíznu reklamu na rýchle vybudovanie povedomia a ďalej je doplnená online komunikáciou, spoluprácou s blogermi, PR komunikáciou a podporou vo vlastných médiách firmy Tchibo. Zákazníci sa môžu tiež stretnúť s radom ochutnávok tejto novej kávovej limonády, a to napríklad na letných hudobných festivaloch Pohoda a Grape či na bratislavskej Magio pláži.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.