04.10.2018, 12:58

Na Slovensku spustil podcast aj prvý nespravodajský portál

Slovenský portál interez.sk prichádza s pravidelným týždňovým internetovým podcastom.

Na Slovensku spustil podcast aj prvý nespravodajský portál
Zdroj: Interez

"S myšlienkou robiť podcasty sme sa pohrávali už tri mesiace. Nakoniec sme sa ho rozhodli robiť úplne inou formou, ako to robia ostatné médiá. Naše publikum tvoria hlavne mladí ľudia, čomu sme celý podcast aj prispôsobili. Z väčšej časti to nebude podcast zameraný na spravodajstvo. Hlavnú tému bude tvoriť zaujímavý obsah z rôznych vedeckých oblastí ako napríklad geografia, ekológia, história, či najnovšie vedecké výskumy, chýbať však nebude ani téma cestovania a životného štýlu," povedal jeden zo zakladateľov portálu, Michal Blaško. 

"Podcasty budeme okrem hlavných platforiem ako SoundCloud, PodBean, Spotify či Apple Podcasts uverejňovať aj na YouTube. Práve odtiaľ pochádza veľká časť nášho publika a témy podcastov sú príbuzné témam, ktoré tvoríme na našom YouTube kanáli," dodáva

Interez podcast bude vychádzať pravidelne, každú stredu vždy o 7. hodine ráno. Jeho jadro bude vždy tvoriť jedna obšírne rozobraná nosná téma, ktorú budú nasledovať tipy na aktuálne filmové novinky, zaujímavé miesta našej krajiny či nepovšimnuté novinky zo sveta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.