24.05.2019, 16:15

Zvieratká zo slovenskej prírody v pokračovaní večerníčkového seriálu RTVS

Sedem nových epizód uvedie v premiére Dvojka denne o 18.30 už od pondelka 27. mája.

Zvieratká zo slovenskej prírody v pokračovaní večerníčkového seriálu RTVS
Zdroj: RTVS

Zo slovenskej prírody priamo na televízne obrazovky. RTVS k blížiacemu Medzinárodnému dňu detí prinesie pokračovanie večerníčkového seriálu Mláďatá. 

Príbehy skutočných mláďat z autentickej divej prírody natočil pre RTVS známy dokumentarista Zdenko Vlach. V krátkych príbehoch ukáže najmenším divákom krásy slovenskej prírody, ale najmä príbehy mláďatiek, ktoré majú veľa spoločného s deťmi. Sú hravé, rady vymýšľajú a lákajú ich dobrodružstvá.

Zdroj: RTVS

​Príbehmi bude deti sprevádzať starý múdry výr, ich hlavnými hrdinami budú zvieratká z našej prírody. Deti uvidia, ako sa učia loviť malé vtáčiky - rybáriky, navštívia rodinku jazvecov a rysov, ktoré stretnúť v prírode je veľká vzácnosť. Príbeh malých potápok sa odohrá na hladine jazera. Deti sa stretnú aj s malými veselými syslíkmi, ktoré neustále niečo vystrájajú a spoločne s malým zablúdeným zubríkom budú hľadať cestu z lesa.

Zdroj: RTVS

​Autorom projektu je Zdenko Vlach, známy slovenský dokumentarista. „Filmovanie seriálu prebiehalo od skorej jari do konca leta 2018. Za mláďatkami sa bolo treba túlať okolo riečok, jazier, v hlbokých lesoch a horách našej prírody. Bolo treba nájsť miesta, kde rodičia pripravovali kolísky a brlôžky pre svoje potomstvo. A potom neďaleko dobre ukrytý čakať stovky hodín,“ prezradil o príprave dokumentárneho seriálu Vlach a dodal: „Rodičia mláďat sú v tom čase veľmi obozretní, chránia svoje mláďatká. A taký zubor, diviak či medveď dokážu napadnúť aj človeka. O komároch ani nehovorím, tie na kameramana útočia neustále. Ale to patrí k nádherným zážitkom filmovania prírody a k dobrému pocitu, že to uvidia deti na televíznej obrazovke. Spoznajú, čo všetko naša príroda ukrýva. Len si ju musíme chrániť a byť k nej ohľaduplní.“

Na seriáli sa scenáristicky podieľala Lenka Tomešová, autorom hudby je Martin Hasák. Texty všetkých zvieratiek vynikajúco nahovoril Boris Farkaš. Sedem nových epizód uvedie v premiére Dvojka denne o 18.30 h už od pondelka 27. mája.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.