05.06.2019, 10:58

Nadácia COOP Jednota finančne podporila modernizáciu neurologického oddelenia v Kysuckej nemocnici

Kysucká nemocnica otvorila zmodernizované priestory neurologického oddelenia s novou jednotkou intenzívnej starostlivosti. Na zakúpení dôležitého prístrojového vybavenia sa finančne podieľala Nadácia COOP Jednota. Obchodná sieť darovala nemocnici koncové zariadenia rozvodov medicinálnych plynov, ktoré sú nenahraditeľnými pomocníkmi v zdravotníctve.

Nadácia COOP Jednota finančne podporila modernizáciu neurologického oddelenia v Kysuckej nemocnici
Zdroj: COOP Jednota

„Angažovanie sa v oblasti spoločenskej zodpovednosti je prirodzenou súčasťou našej firemnej politiky. Podporou nemocníc, ambulancií či liečebných ústavov zakúpením zdravotníckych zariadení či poskytovaním grantu na rozvoj lokálnych komunít, vraciame spoločnosti dôveru a investované peniaze.  Sme radi, že aj v prípade Kysuckej nemocnice v Čadci sme dopomohli k rozvoju zdravotníctva na Slovensku,“ povedal pri príležitosti odovzdávania symbolického šeku v hodnote 9 000 eur Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko a zároveň správca Nadácie COOP Jednota.

Dovtedajšia jednotka intenzívnej starostlivosti (JIS) už nevyhovovala súčasným štandardom, vedenie Kysuckej nemocnice dalo preto vybudovať novú. S rekonštrukciou v hodnote takmer 200  000 eur začalo v novembri minulého roka. „V rámci prác došlo k zmene dispozičných riešení, tiež sa vybudovali ďalšie izby pre pacientov. V novovybudovaných priestoroch JIS sa nainštalovali rozvody vzduchotechniky, kompletne sa zrekonštruovala elektroinštalácia a štrukturálna kabeláž, nasledovali rozvody medicinálnych plynov, povrchové úpravy stropov, stien a podláh. Súčasťou bola klimatizačná jednotka,“ informoval riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld. Pre obslužný personál vybudovali samostatné stanovište, odkiaľ sledujú pacientov.

Jednotka intenzívnej starostlivosti poskytuje špecifickú intenzívnu starostlivosť pre pacientov s akútnymi neurologickými ochoreniami v kritickom stave s ohrozením životných funkcií. Systém sleduje 24-hodinový monitoring vitálnych funkcií, tlak, pulz, EKG. Rekonštrukciou prešli aj izby pre pacientov, kde namontovali lôžkové rampy so zabudovanými novými rozvodmi elektroinštalácie a medicinálnych plynov.

„Kysucká nemocnica s poliklinikou Čadca predstavuje v našom regióne strategické zdravotnícke zariadenie, preto sme radi, že sme dopomohli k výstavbe nesmierne dôležitej jednotky intenzívnej starostlivosti.  Podpora zdravotníctva je pre nás samozrejmosťou,“ uviedol Miroslav Janík, predseda predstavenstva COOP Jednota Čadca.

Za posledných päť rokov zakúpila Nadácia COOP Jednota viac ako 60 lekárskych prístrojov a zariadení v celkovej hodnote 375 000 eur.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.