24.07.2019, 12:55

Uber predstavuje novú bezpečnostnú funkciu

Overenie jazdy má zabrániť, aby cestujúci nastúpili do nesprávneho vozidla.

Uber predstavuje novú bezpečnostnú funkciu
Zdroj: Reuters

Uber používa stále viac ľudí a preto nastúpiť do nesprávneho Uberu alebo iného auta sa dnes môže jednoducho stať, najmä v preplnených častiach miest. Vo väčšine prípadov to môže byť neškodný omyl, ale niekedy i bezpečnostné riziko. Aby tomu Uber zabránil, predstavuje novú bezpečnostnú funkciu: Overenie jazdy.

Cestujúci už uvidia na svojom mobile upozornenie, ktoré sa zobrazí, keď pre nich aplikácia nájde konkrétneho vodiča na objednanú jazdu. Notifikácia im pripomenie, aby si skontrolovali, či sa zhoduje evidenčné číslo vozidla s informáciami, ktoré ukazuje aplikácia. 

V aplikácii sa tiež zobrazí banner už v momente pridelenia vodiča, ktorý má pripomenúť postup ako si skontrolovať, či auto, ktoré prichádza je to správne. 

  • krok 1: kontrola ŠPZ vozidla
  • krok 2: kontrola značky a modelu auta
  • krok 3: kontrola fotografie vodiča

Banner sa zobrazuje až do začatia jazdy. "Chceme, aby sa funkcia Overenie jazdy stala synonymom pre Uber. Nové upozornenie bude ľuďom pripomínať, aby tieto tri jednoduché kroky urobili vždy predtým, než nastúpia do Uberu. Je to ďalšia dôležitá a vizuálna pripomienka toho, akú dôležitosť prikladáme bezpečnosti a tiež toho, ako môže byť pomocou technológií cestovanie bezpečnejšie než kedykoľvek predtým," povedal Ash Kebriti, generálny manažér Uber pre strednú a východnú Európu.

Zdroj: Reuters

​Okrem toho môžu cestujúci požiadať vodiča, aby potvrdil svoje meno. Vodič vidí meno cestujúceho v aplikácii rovnako, ako sa meno vodiča zobrazuje v aplikácii cestujúceho. Môže sa preto jednoducho opýtať: „Koho máte vyzdvihnúť?“ Vodič zasa môže požiadať cestujúceho, aby potvrdil svoje meno („Kto je váš vodič?“).

Okrem GPS sledovania všetkých jázd a faktu, že všetci vodiči sú preverovaní, zaviedol Uber minulý rok množstvo bezpečnostných prvkov. Mnohé z nich boli zdôraznené aj v kampani "Bezpečnosť má prednosť".

  • Núdzové tlačidlo - stlačením tlačidla v aplikácii sa môžu cestujúci a vodiči/kuriéri v prípade potreby spojiť priamo s pohotovostnou asistenčnou službou.
  • Dôveryhodné kontakty - cestujúci môžu teraz jednoducho označiť päť priateľov alebo členov rodiny za „dôveryhodné kontakty“ a pomocou jediného ťuknutia s nimi zdieľať informácie o svojej ceste, čo sa jednoducho nastaví v preferenciách zdieľania ciest.
  • Bezpečnostné centrum - v novom bezpečnostnom informačnom centre aplikácie môžu používatelia nájsť informácie o niektorých kľúčových bezpečnostných nástrojoch, vrátane informácií o vodičovi a vozidle, GPS-sledovanie cesty a hodnotenie a systém spätnej väzby Uber.
  • Upozornenia na rýchlosť - funkcia, ktorá pripomína vodičovi a donáškovým partnerom, aby udržiavali bezpečnú rýchlosť v rámci povolených rýchlostných limitov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.