02.10.2019, 14:55

Petit Press spúšťa ekonomický projekt Index

K novému obsahu sa dostanú všetci aktuálni predplatitelia Sme.sk.

Petit Press spúšťa ekonomický projekt Index
Zdroj: SME

Vydavateľstvo Petit Press posilňuje svoj ekonomický obsah. Od 1. 10. 2019 spúšťa web Index, ktorý bude prinášať informácie zo sveta biznisu, ekonomiky, rozhovory s manažérmi a lídrami z rôznych odvetví a oblastí podnikania, inšpiratívne príbehy firiem, start-upov a ľudí, ktorí za nimi stoja či analýzy a komentáre. Nový projekt bude mať aj silnú realitnú sekciu.

K prémiovému ekonomickému obsahu sa dostanú všetci aktuálni predplatitelia Sme.sk. Noví platiaci čitatelia získajú prístup k obsahu Indexu po zakúpení štandardného predplatného. 

Index bude vytvárať redakcia reportérov a editorov spolu s ekonomickou redakciou denníka SME. Tím bude viesť Branislav Benčat, ktorý pôsobil do júna 2019 ako šéfredaktor ekonomického týždenníka Trend, predtým viedol jeho web a od augusta je šéfredaktorom magazínu Profit.

Ďalšími členmi tímu sú Tomáš Vašuta, bývalý zástupca šéfredaktora Trendu, ktorý rovnaký post zastával aj v Hospodárskych novinách, Jozef Andacký, bývalý dlhoročný vedúci redaktor a editor Trendu, Jozef Tvardzík, ktorý pracoval v Hospodárskych novinách, v denníku SME a naposledy strávil 6 rokov v týždenníku Trend. Tatiana Kapitánová, ktorá rovnako niekoľko rokov pracovala v Hospodárskych novinách, v súčasnosti vedie odborný časopis Tovar&Predaj. Členmi tímu sú aj redaktori SME Martin Lindák, Martina Raábová, Adam Valček, Tomáš Czwitkovics, Eduard Žitňanský a Nikola Bajánová.

“Som vďačný za možnosť stáť pri vytváraní silnej ekonomickej jednotky vo vydavateľstve, ktoré má obrovský čitateľský zásah a aj v turbulentných časoch si vždy dokázalo zachovať svoju tvár a nezávislosť. Ekonomickej žurnalistike sa denník Sme a mesačník Profit venovali aj doteraz, no cieľom Indexu je posunúť ju na úroveň špecializovaného titulu a poskytnúť tak čitateľovi komplexný informačný balík bez nutnosti odchádzať v záujme o kvalitné biznisové čítanie inde. Na Sme.sk chodí mesačne takmer 2,6 milióna čitateľov a veríme, že sa nám podarí pritiahnuť aj ďalších, ktorí sa zaujímajú o témy zo sveta obchodu a podnikania. Už úspešnosť prvých článkov, ktoré sme publikovali pred spustením Indexu na Sme.sk ukázala, že čitatelia majú o biznisové či realitné témy záujem,” povedal šéfredaktor Indexu a mesačníka Profit Branislav Benčat.

Vydavateľstvo Petit Press vydáva denníky SME a Korzár, regionálne týždenníky MY, týždenník TV Svet, mesačníky The Slovak Spectator, Profit, Lišiak, Doma v záhrade, Magazín zdravia, Magazín o knihách a sieť bezplatných novín ECHO. Vydavateľstvo prevádzkuje aj sieť webových stránok združených pod doménou SME.sk. Zamestnáva viac ako 600 ľudí a okrem vydavateľských aktivít prevádzkuje dve tlačiarne v Bratislave a Košiciach.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.