18.10.2019, 15:15

RTVS pripravuje skladbu k vianočnej rozprávke, nahrávali ju rozhlasoví symfonici

Titulnú skladbu rozprávky Čarovný kamienok naspievala folková speváčka Veronika Rabada.

RTVS pripravuje skladbu k vianočnej rozprávke, nahrávali ju rozhlasoví symfonici
Zdroj: RTVS

Čarovný kamienok je nová vianočná rozprávka RTVS o plnení želaní, sile ľudskej lásky, ale najmä o láske k prírode. Príroda je nielen hlavným motívom rozprávky, ale aj titulnej skladby V tichu. Speváčkou a spoluautorkou skladby je Veronika Rabada, ktorá sa vo svojej tvorbe inšpiruje aj ľudovou hudbou.

„V pesničke V tichu je hlavným motívom ľudová pieseň, melódia je veľmi emotívna, ale zároveň chytľavá a príjemne sa počúva,“ prezradila o skladbe folková speváčka, ktorá naspievala skladbu so svojou kapelou a Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. „Keď sme dostali ponuku nahrať skladbu so Symfonickým orchestrom SRo, ani na sekundu sme neváhali a začali sme pracovať na aranžmáne pre orchester,“ dodala.

Zdroj: RTVS
Zdroj: RTVS

​Veroniku Rabada na spoluprácu oslovila režisérka Čarovného kamienka Kristína Hercegová. „Keď sme uvažovali koho osloviť na spoluprácu pri titulnej skladbe, Veronika bola naša prvá voľby. Myslím, že práve ona má v sebe tú poetiku a pochopenie pre tému rozprávky, pre prírodu. Kombinácia jej a Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu je vynikajúca. Obe strany majú rozprávkový potenciál, ktorý keď sa skĺbi, vznikne krásna skladba,“ prezradila režisérka rozprávky, ale aj videoklipu ku skladbe V tichu. Ten RTVS odpremiéruje skladbou spolu s videoklipom už v novembri, rozprávku Čarovný kamienok si diváci budú môcť pozrieť vo vysielaní RTVS na Štedrý deň.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.