21.05.2020, 17:07

Telekom sa spojil s projektom S rozvahou v boji proti dezinformáciám

Vysvetľujúce videá nájdu zákazníci Telekomu bezplatne na hlavnej stránke mobilnej TV platformy Magio GO.

Telekom sa spojil s projektom S rozvahou v boji proti dezinformáciám
Zdroj: Telekom

S postupným uvoľňovaním opatrení a návratom spoločnosti do bežného života, potrebujú občania overené informácie, čo by teraz mali a nemali robiť v záujme udržania pandémie pod kontrolou. Slovak Telekom sa preto spojil s projektom S rozvahou, ktorý prináša súbor užitočných informácií a odpovedí na mnohé otázky na jednom mieste, v podobe krátkych a zrozumiteľných videí.

Tie teraz nájdu zákazníci Telekomu bezplatne na hlavnej stránke mobilnej TV platformy Magio GO, ktorú môžu využívať všetci zákazníci digitálnej televízie Magio TV. Operátor tak chce pomôcť ľudom zorientovať sa v množstve zdrojov informácií a zároveň tak bojovať proti šíreniu neoverených správ a dezinformácií. Video obsah bude k dispozícii vo videotéke Magio GO tak dlho, ako to bude potrebné.

 

Zdroj: Slovak Telekom

„V čase pandémie ľudí ochromil nielen strach o zdravie a súkromný či pracovný život, ale aj množstvo informácií, ktoré sa na nich v období karantény valili zo všetkých strán. Tieto je nevyhnutné selektovať, pretože všetci sme teraz zraniteľnejší a aj náchylnejší uveriť konšpiráciám a konať nerozvážne. Štyri organizácie s dlhoročnými odbornými skúsenosťami spojili sily, aby nám pomohli zorientovať sa v témach, ktorým rozumejú. Je skvelé, že Slovak Telekom pomôže šíriť tieto informácie do stoviek tisíc slovenských domácností,“ povedal Peter Chalmovský, riaditeľ AMI COMMUNICATIONS, ktorá projekt S rozvahou koordinuje.

„Podľa aktuálnych prieskumov, viac ako polovica dospelých na Slovensku dôveruje neovereným správam a konšpiráciám, čo je najviac s pomedzi krajín V4. Naše televízne služby využíva už viac ako 600 tisíc domácností a preto považujeme za prirodzené pomôcť našim zákazníkom zorientovať sa v tejto spleti informácii cez dostupný video obsah. Navyše s Via Iuris a Ligou za duševné zdravie dlhodobo spolupracujeme a podporujeme ich snahu k zlepšovaniu stavu spoločnosti na Slovensku,“ povedal Pavel Ďurík, hovorca pre korporátne záležitosti Slovak Telekom.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.