04.11.2020, 12:55

NIVEA predstavila nové obaly produktov

Ušetrí s nimi 1 115 tony plastu za rok.

NIVEA predstavila nové obaly produktov
Zdroj: Nivea

Značka NIVEA sa pochválila novinkou. Vybrané produkty začína prezliekať do udržateľnejších obalov. 

"Za rok vyrobíme viac ako 51 miliónov fliaš micelárnych vôd NIVEA, keď ich postavíme vertikálne na seba, obsiahneme 1/5 našej zemegule. S novými recyklovanými fľašami ušetríme 1 115 tony plastu za rok," uvádza v tlačovej správe NIVEA. 

"Dózy na krémy sú vyrobené z PP a okrem tesniacej fólie sú 100 percentne recyklovateľné. Fľaše sú potom z 97 percent vyrobené z recyklovateľného PET. Konkrétne potom používame recyklovaný plast z PET fliaš od balených limonád,“ hovorí Lucia Zanforlin z vedeckých laboratórií NIVEA. 

Novinka sa zatiaľ týka novej rady telových mliek NATURALLY GOOD, ktoré boli vyvinuté s ohľadom na tri piliere – transparentnosť, prírodnosť a udržateľnosť. Tieto mlieka obsahujú 98 percent ingrediencií prírodného pôvodu. Ďalšie 2 percentá zaisťujú bezpečnosť a stabilitu pri zachovaní najvyšších dermatologických požiadaviek. Ošetrujúce zloženie zároveň poskytuje pokožke hydratáciu a vláčnosť až na 48 hodín. Okrem toho sú vegánske. 

Ich obal má o 50 percent menej plastu a možno ich šikovne zrolovať. Obsah využitý do poslednej kvapky. Značka ponúka tri varianty: 

  • Telové mlieko NATURALLY GOOD s organickým aloe vera
  • Telové mlieko NATURALLY GOOD s organickým avokádom
  • Telové mlieko NATURALLY GOOD s organickým ovsom

Ako sa používa šikovný obal?

Na výrobu nových fliaš bolo použitých o 50 percent menej plastu, než sú súčasné obaly telových mliek NIVEA. Vďaka tomu sú tenšie, ľahšie a pohodlnejšie. A je tu ďalšia múdra vychytávka: “V spodnej časti fľaše je zárez. Mierne ho prstami pritlačte a pretlačte, okraje sa následne spoja. Teraz môžete ľahko fľaštičku zrolovať odspodu nahor. Vďaka tejto novej technológii využijete z balenia i poslednú kvapôčku a ušetríte miesto v kontajneri,“ vysvetľuje Heike Georg z oddelenia vývoja obalov a balení NIVEA. 

Zdroj: Nivea

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.