19.11.2020, 11:00

Dvojka pripravila špeciálny večer na tému koronavírus

Odvysiela aj investigatívny dokument COVID19: Svet v ohrození.

Dvojka pripravila špeciálny večer na tému koronavírus
Zdroj: Reuters

Vo štvrtok 19. novembra sa bude RTVS na Dvojke vo svojom večernom vysielaní orientovať na súvislosti a pozadie pandémie, ktorá zasiahla takmer celý svet. Divákom prinesieme špeciálnu časť medicínskeho doku seriálu Moja diagnóza, naživo s Gregorom Marešom vedeckú talk show EXPERIMENT špeciál a v premiére aj poľsko-britský investigatívny dokument Discovery Channel COVID19: Svet v ohrození.

Medicínsky doku seriál Moja diagnóza s podtitulom Moja druhá vlna sa tentoraz bude venovať téme onkologickej starostlivosti v čase koronakrízy. Hlavnou hrdinkou príbehu bude známa maliarka Katka Olíková, ktorú k maľovaniu priviedla práve zákerná diagnóza.

Talkshow o vede s Gregorom Marešom EXPERIMENT špeciál: Koronavírus odvysiela Dvojka mimoriadne naživo. Divákom priblíži vedecký pohľad na budúcnosť pandémie a poodhalí aj vývoj slovenských testov na koronavírus. Pozvanie do relácie prijali matematik Richard Kollár, virológ Boris Klempa a molekulárny biológ Peter Celec.

Poľsko-britský investigatívnyo dokument COVID19: Svet v ohrození prinesie doposiaľ nepublikované zábery, napríklad aj z mobilných telefónov obyvateľov mesta Wu-chan, odkiaľ sa vírus mal rozšíriť. Ako sa nákaza dostávala do celého sveta a akým spôsobom sa prejavila v rôznych krajinách a na rôznych kontinentoch? Ako sa s covidom vysporadúvali Čína, USA, Latinská Amerika či Taliansko?

Špeciálny tematický večer na Dvojke zavŕši premiérová časť série GEN.sk (Galéria elity národa), ktorá v profilovom dokumente predstaví vedca Pavla Čekana.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.