20.01.2021, 12:10

Eurosport rozširuje cyklistickú ponuku naprieč Európou

• Eurosport ponúkne divákom najdôležitejšie šampionáty UCI
• V rozšírenej ponuke Eurosportu v roku 2021 budú aj Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike a Majstrovstvá sveta v dráhovej cyklistike
• Andrew Georgiou: „Nová dohoda s UCI prostredníctvom EBU je potvrdením nášho záväzku baviť najväčšiu komunitu cyklistických fanúšikov na svete.“

Eurosport rozširuje cyklistickú ponuku naprieč Európou
Zdroj: Getty Images

Eurosport pokračuje v upevňovaní svojho postavenia tzv. domova cyklistiky a na rok 2021 si od Európskej vysielacej únie (EBU) zaistil rad práv na vysielanie svetových akcií Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).

Dohoda zahŕňa najprestížnejšie šampionáty UCI vrátane Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike, Majstrovstiev sveta v dráhovej cyklistike, Majstrovstiev sveta horských bicyklov, Majstrovstiev sveta BMX, Majstrovstiev sveta v mestskej cyklistike a Majstrovstvá sveta v cyklokrose.

V roku 2021 uvidia diváci cyklistiku na Eurosporte viac ako 290 dní. Nebudú chýbať najprestížnejšie cestné cyklistické preteky - všetky tri Grandtour, všetkých päť Monumentov a viac ako 35 pretekov UCI World Tour. To všetko na Eurosporte, Global Cycling Network a v ponuke Eurosportu na discovery+ na trhoch, kde bola platforma už uvedená.

Elitných cyklistov sveta uvidíme aj na Letných olympijských hrách, z ktorých ponúkne Discovery na svojich platformách naživo každú minútu.

Andrew Georgiou, prezident Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions: "Nová dohoda s UCI a EBU svedčí o našom záväzku baviť najväčšiu komunitu cyklistických fanúšikov na svete prostredníctvom Eurosportu alebo GCN a zároveň posilňuje vzťahy Discovery s UCI. Discovery už úzko spolupracuje s UCI na niekoľkých iniciatívach, pričom Eurosport Events sa stane kľúčovým partnerom pri realizácii novej súťaže UCI Track Cycling Champions League, ktorá sa začne v tomto roku.

Rok 2021 si budú cyklistickí fanúšikovia pamätať. Bude to rok, počas ktorého Eurosport, discovery+ a GCN ponúknu najvášnivejšom cyklistickým fanúšikom stovky podujatí. Čo znamená, že budeme spoločne sledovať najlepších cyklistov sveta naprieč rôznymi disciplínami po celý rok vrátane ich výkonov na olympijských hrách."

Kľúčové dátumy:
• 24. januára – záverečný pretek SP v cyklokrose v Belgicku
• 30.–31. januára – MS v cyklokrose v Belgicku
• 17.–22. augusta – MS BMX v Holandsku
• 25.–28. augusta – MS horských bicyklov v Taliansku
• 18.–26. septembra – MS v cestnej cyklistike v Belgicku
• 13.–17. októbra – MS v dráhovej cyklistike v Turkménsku
• zatiaľ nepotvrdené – MS v mestskej cyklistike

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.