28.05.2021, 12:50

Starbucks na Slovensku oslavuje päť rokov

​Za uplynulých päť rokov bolo na Slovensku otvorených osem kaviarní Starbucks.

Starbucks na Slovensku oslavuje päť rokov

V pondelok uplynie päť rokov od otvorenia prvej kaviarne Starbucks na Slovensku. Presne 31. mája 2016 bola slávnostne otvorená kaviareň v bratislavskom Auparku, a v tom istom roku bol uvedený aj prvý hrnček Starbucks so slovenským motívom. 

​Za uplynulých päť rokov bolo na Slovensku otvorených osem kaviarní. V roku 2019 bola otvorená prvá regionálna kaviareň Starbucks mimo Bratislavy, a to v Žiline a aj napriek pandémii bola minulý rok otvorená aj ďalšia regionálna kaviareň v Nitre. 

Zdroj: Starbucks

​Zmenami prešla počas uplynulých rokov aj ponuka nápojov a jedla. Od roku 2019 si sortiment rozšíril o ponuku čerstvých sendvičov, ktoré baristi pripravujú každé ráno. V roku 2020 bolo na slovenský trh prvýkrát uvedené Cold Brew Nitro, ktoré je dostupné v kaviarni na Sedlárskej ulici v Bratislave. Zákazníci si od minulého roka môžu k rannej káve objednať aj pečivo Freshly Baked, ktoré baristi dopekajú každé ráno priamo v kaviarňach. Počas pandémie bola spustená aj služba Starbucks Delivers, vďaka ktorej si kávičkári môžu vychutnať svoju obľúbenú kávu zo Starbucks aj v pohodlí domova.

Piate narodeniny bude Starbucks počas pondelka, 31. mája, oslavovať vo všetkých kaviarňach na Slovensku. Pre zákazníkov pripravil špeciálnu ponuku 1+1, teda zákazník dostane k svojmu nápoju ďalší ľubovoľný nápoj zdarma a tiež zľavu 30 percent na hrnčeky a tumblery so slovenským motívom. Pre všetkých sú tiež pripravené ochutnávky káv a dezertov Starbucks.

Zdroj: Starbucks

​História Starbucks Coffee Company sa začala písať roku 1971 v Seattli. V súčasnosti je je súčasťou skupiny AmRest Holdings SE, ktorá má v portfóliu aj ďalšie tri franšízové značky KFC, Pizza Hut a Burger King a päť vlastných značiek (La Tagliatella, Blue Frog, Kabb, Bacoa a Sushi Shop). V súčasností Amrest manažuje sieť 2100 reštaurácií  26 krajinách.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.